Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 2d. 18:49

Jaunimo idėjos Kaune taps verslu

Atidarymo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Atidarymo akimirkos

Penktadienį Kauno technologijos universitete (KTU) duris atvėrė vienas KTU Inovacijų ir verslo centro padalinių – Jaunojo verslo vystymo skyrius „StartupSpace“, kuris, tikimasi, taps studentų ir jaunimo verslo idėjų, grįstų naujomis technologijomis ir inovacijomis, brandinimo ir įgyvendinimo terpe.

Galimybė įkaitinti studentus akseleruoti inovatyvias idėjas ir kurti savo verslą atsirado vasarį Kauno technologijos ir Aalto (Suomija) universitetams pasirašius memorandumą.

Anot KTU rektoriaus prof. Petro Baršausko, asmeninių iniciatyvų ugdyti jaunimo verslumą Lietuvoje jau būta ir anksčiau, tačiau instituciniu lygmeniu tai daroma pirmą kartą. Kauno technologijos universitetas strateginiu siekiu laiko praktinį studentų parengimą ne tik sėkmingai asmeninei karjerai projektuoti, bet ir ugdyti jaunų žmonių verslumą. „Siekiame, kad rastųsi kuo daugiau inovatyvių idėjų, kurios vėliau ir Universiteto mokslininkų, ir studentų būtų komercinamos ir realizuotos ne tik Europos, bet ir JAV rinkose“, – teigė KTU vadovas.

„StartupSpace“ veiks kaip bendruomenes ir bendraminčius suburianti erdvė, kurioje bus plėtojamos idėjos, dalinamasi žiniomis ir įkvėpimu, kuriami aukštos kokybės produktai, skatinamas eksperimentinis problemų sprendimu grįstas mokymasis.

„Siekiame įkvėpti, padrąsinti ir suburti jaunus žmones ryžtingiau įgyvendinti savo idėjas, – teigė skyriaus vadovas Justinas Katkus. – „StartupSpace“ tikslas yra visokeriopai remti entuziastus, kurie anksčiau neturėjo galimybių savo idėjas paversti realiais produktais ar paslaugomis. Ypač tikimasi su naujomis progresyviomis technologijomis susijusių darbų.“

Į „StartupSpace“ veiklą įsitrauks ir talkins specialiai kviečiami patarėjai: investuotojai, rinkodaros, finansų ir kiti specialistai, kurie ne tik ieškos galimybių prisidėti prie naujų verslo idėjų, bet ir patars bei konsultuos aktualiausiais klausimais.

Jau šiuo metu yra be galo didelis susidomėjimas „StartupSpace“ veikla ir galimybėmis. Todėl kovo 8 d. kartu su Aalto universitetu organizuojamas pirmas renginys – atrankinis regioninis turas „Startup Sauna“. Tai vienos dienos sesija, per kurią bus pristatytos jau atrinktos studentų idėjos (apie 20 darbų). Geriausiomis komisijos pripažintų idėjų autoriai turės galimybę konsultuotis su verslo ekspertais ir profesionalais“.

Atrankiniai renginiai taip pat vyks Šanchajuje (Kinija), Varšuvoje (Lenkija), Rygoje (Latvija), Krasnodare (Rusija), Helsinkyje (Suomija) ir kitur.

Po atrankinių turų iš visų išvardytų miestų brandžiausiomis pripažintų idėjų autoriai keliaus į 6 savaičių intensyvias kūrybines dirbtuves Suomijoje. Jiems taip pat bus skirta 1500 eurų stipendija pragyvenimui.

Vien pabūti tokioje kūrybą ir verslo plėtrą skatinančioje aplinkoje bus neįkainojama patirtis ne tik pradedančiajam, bet ir siekiančiam išplaukti į tarptautinius vandenis jaunam žmogui.

Sėkmingiausiai ir perspektyviausiai pasirodę kolektyvai, pasibaigus dirbtuvėms turės galimybę išvykti į Silicio slėnį net keletui savaičių (JAV) susitikti su galimais investuotojais ir pasisemti tikrojo įkvėpimo progresyviųjų technologijų širdyje.

Daugiau informacijos www.facebook.com/StartupSpace

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min