Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 14d. 19:03

Jubiliejų švenčiantis Klaipėdos universitetas: daugiau pirmakursių, bet kai kurių studijų neliko

Mokslo metų pradžios šventė Klaipėdos universitete.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Mokslo metų pradžios šventė Klaipėdos universitete.

30-metį minėsiančiame Klaipėdos universitete mokslo metus pirmadienį pradėjo 2 500 studentų. Šiemet sulaukta gausesnio pirmakursių skaičiaus, o tarp jų ir užsienio studentų. Deja, kai kurias programas nesulaukus pakankamo susidomėjusių skaičiaus universitetui teko uždaryti. Prorektorė sako ypač nustebusi, jog nepakankamai jaunuolių susirinko į vieną paprastai nemažo dėmesio sulaukdavusią specialybę. Šie akademiniai metai ypatingi – juos universitetas pradeda minėdamas 30-ties metų jubiliejų ir siūlo išbandyti net 30 išskirtinių patirčių.

Į šventę atvykusios Ema ir Deimantė nekantravo ir jaudinosi. Viena merginų studijuos slaugą, kita – psichologiją. Buvusios klasiokės pasakojo, jog Klaipėdoje iš visos klasės teliko penkiese.

Deimantė tikino, jog yra nusiteikusi studijuoti psichologijos magistrantūrą, tad tuomet ir patrauks toliau nuo gimtojo uostamiesčio, o kol kas mokslus krims ten, kur arčiausia ir patogiausia – netoli namų. Mergina sakė svajojanti įgyti psichologijos žinių, reikalingų verslo srityje.

Daugiau pirmakursių

Klaipėdos universitete bakalauro studijoms pirmakursių priimta daugiau nei pernai – viso 265.

Iš viso šiemet KU siūlo 28 bakalauro ir 31 magistrantūros studijų programą. Stojantieji noriai renkasi psichologiją, slaugą, radiologiją, informatiką. Nemažai pirmakursių stojo į atnaujintą žurnalistikos studijų programą, taip pat pastebimas susidomėjusių išskirtinėmis Jūros ir Jūrų biotechnologijų studijomis skaičius.

„Stojimų rezultatai kasmet tik gerėja. Studijų krepšelių skaičius išaugo net 69 proc. Šiemet valstybės finansuojamose vietose – 184 bakalauro studijų studentai“, – stojimų rezultatus apžvelgia KU Studijų prorektorė dr. Sonata Mačiulskytė.

Ji atkreipė dėmesį, kad šiemet populiariausios – socialinių ir humanitarinių mokslų krypties studijos.

„Ši tendencija nestebina, nes 2020 metais lyginant su 2019 metais ženklus valstybės finansuojamų vietų skaičius padidėjo būtent socialiniams mokslams.“

Tuo tarpu į magistrantūros studijas šiemet priimti 283 studentai. Paklausiausios studijų programos: Slauga, Sveikatos priežiūros vadyba.

Tiesa, prorektorė sako nustebusi, jog kai kurias bakalauro programas teko uždaryti. Dėl per mažo susidomėjusiųjų skaičiaus šiemet nebus kineziterapijos pirmakursių. Ši programa paprastai sulaukdavo nemenko dėmesio. Prorektorė sako, jog grupei susidaryti pritrūko vos vieno studento.

Šiemet nesudarytos ir lietuvių filologijos, jūrinės inžinerijos studijų programos. Viso uždarytos penkios studijų kryptys.

Studijuos ir užsieniečiai

Prorektorė pastebi, jog pastaraisiais metais Lietuvos universitetais domisi Afrikos jaunimas.

Be lietuvaičių šiemet paraiškas studijuoti KU pateikė 766 jaunuoliai iš Nigerijos, Ukrainos, Pakistano, Kazahchstano, Azerbaidžano ir kitų šalių. Užsienio studentai KU labiausiai rinkosi šias studijų programas: Verslo vadyba, Sveikatos priežiūros vadyba, Jūrų transporto inžinerija, Informatika, Socialinis darbas, Vadyba, Europos istorija.

Kiek iš viso užsienio šalių studentų bus pakviestų studijuoti į KU, paaiškės spalio 1 d. Kol kas tinkamų kandidatų studijoms KU atrinkta – 441, o vizas gavo 44 studentai.

Jubiliejiniai metai

Nors šiuos studijų metus KU pasitinka neįprastomis sąlygomis, tačiau ir visi ateinantys metai bus išskirtiniai, gerąja prasme. 30-mečio proga universitetas žada daug staigmenų. KU kartu su partneriais sukūrė 30 unikalių patirčių, auginančių asmenybes, ugdančių kūrybiškumą, remiančių ambicingus užmojus/tikslus, skatinančių bendruomeniškumą.

Patirčių sąraše: mokslinės veiklos, stažuotė Europos universitete, apsilankymas vėjo malūnų bokšte, laivų konstravimas, pažintis su delfinais, pasirodymas krepšinio rungtynėse su KU „Leader Dance“ šokių kolektyvu ir daug kt. Rugsėjį startuos internetinė platforma, kurioje rasite visų veiklų pristatymus bei registracijos formas.

„Jei kalbėtume apie žmogų, tai 30-metis – jaunas, produktyvus, veiklus, smalsus, trokštantis potyrių. Universitetas šiame amžiuje taip pat išgyvena panašų laikotarpį. Su šūkiu „Laisvė ir erdvė veikti“ kviečiame tiek universiteto, tiek miesto bendruomenę bei plačiąją visuomenę būti drąsia ir švęsti kartu bei aktyviai registruotis į siūlomas patirtis”, – sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Įsijungė į Europos aljansą

Klaipėdos universiteto pirmakursiai taps ir Europos universitetų aljanso „EU-CONEXUS“ nariais. Universitetų aljansas jungia 41 223 studentus, 4643 darbuotojus, 33 fakultetus, 61 tyrimų institutus, 396 studijų programas „EU-CONEXUS“ studentams atvers naujas galimybes šiandienai ir dar didesnes – ateičiai.

Jie įsilies į visų šešių universitetų studentų, dėstytojų, darbuotojų srautą ir galės naudotis bendrais ištekliais. Studentai gaus pačias geriausias ir naujausias žinias iš visų universitetų skirtingose Europos šalyse. „Mes suvienijome savo stipriąsias puses, kad galėtume diegti naujoves pasaulyje, naudodami drąsias idėjas ir patirtimi grindžiamus sprendimus. Buriame naują kūrybingų, galinčių bendradarbiauti tarpvalstybiniu mastu europiečių kartą“, – sako Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min