Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 24d. 09:38

Jungtinėje Karalystėje studijuojantis siras: „Buvau išvadintas nelojaliu šunimi ir galėjau grįžti čia tik papirkęs Sirijos pareigūną“

Studijos
123rf.com nuotr. / Studijos

Kol daugumos universitetų studentų ruošiasi baigiamiesiems egzaminams, daugybė jaunuolių iš Sirijos, studijuojančių Jungtinėje Karalystėje, baiminasi dėl savo šeimų Sirijoje. Taip pat dėl to, ką jiems patiems tektų išgyventi savo šalyje, jei netektų teisės studijuoti Jungtinėje Karalystėje.

Kaip skelbia BBC, Jungtinėje Karalystėje studijuoja daugiau kaip 600 jaunuolių iš Sirijos. Prasidėjus konfliktui Sirijoje, kai kurie iš jų nebegali susimokėti už mokslą.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

Doktorantas Yassinas sako, kad jo stipendija, kurią buvo skyrusi Sirijos vyriausybė, buvo atimta, kai šis savo „Facebook“ paskyroje pažėrė kritikos savo šalies režimui.

Siras BBC tvirtino, kad lankydamas gimines gimtojoje šalyje, jis buvo kankinamas ir kalinamas daugiau kaip 40 dienų, o jo šeimai buvo grasinama. Vaikino žodžiais, jis buvo išvadintas „nelojaliu šunimi“, nes jo stipendija buvo finansuojama iš šalies vyriausybės.

BBC negalėjo patikrinti šių teiginių tikrumo.

Po to kai Yassinas pabėgo nuo Sirijos režimo, jis sakė, kad vienas iš pirmų dalykų, kuriuos jis pamatė buvo elektroninis laiškas iš universiteto, kuriame pranešta, kad studento viza buvo atimta.

„Aš buvau priblokštas šio elektroninio laiško. Buvo gėda jį matyti po šešių septynių savaičių kankinimų kalėjime“, – teigė jis.

Paaiškinęs savo situaciją, vaikinas vėl galėjo susigrąžinti savo studento vizą. Jam pasisekė grįžti į Jungtinę Karalystę studijuoti tik po to, kai, kaip jis pats tvirtina, papirko Sirijos pareigūną. Pastarasis esą ištrynė jo vardą iš keliautojų juodojo sąrašo.

Vis dėlto siras, studijuojantis Jungtinėje Karalystėje, savo problemų neišsprendė iki galo – kol kas jis nežino, kaip susimokėti už mokslus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min