Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 9d. 15:17

J.Petrauskienė pripažįsta: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo sąlygos prastos

Jurgita Petrauskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jurgita Petrauskienė

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė antradienį Seime skaitė pranešimą apie etatinio mokytojų atlyginimo įgyvendinimą, atsakė į Seimo narių klausimus.

Ministrė užtikrino, kad dauguma mokyklų yra pasirengusios etatinio apmokėjimo tvarkai: yra pasirašiusios darbo sutartis su pedagogais, pasitvirtino darbo apmokėjimo sistemas ir baigia išmokėti atlyginimus

„Prielaidų neišmokėti atlyginimo nėra, nes darbo užmokesčio fondas yra pasiekęs visas mokyklas“, – garantavo J.Petrauskienė.

Ministrė pripažino, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo sąlygos yra prastos: „Teikiame siūlymus, kaip patobulinti darbo apmokėjimo sistemą, kalbant ne tik apie naują apmokėjimo tvarką, bet ir numatant papildomų lėšų. Darbo grupės sprendimas dėl to bus rudens gale.“

Tikisi pritraukti jaunų pedagogų

Etatinio apmokėjimo už darbą tvarka nuo šių metų rugsėjo 1 dienos įvesta siekiant palankesnių mokytojų darbo apmokėjimo sąlygų.

Atlyginimai mokytojams dabar skaičiuojami ne tik už pamokų krūvį, bet už visas darbo valandas: darbų taisymą, darbą su tėvais, renginių organizavimą, dalyvavimą metodinėse grupėse bei projektuose.

Teigiama, kad mokytojams tai turi suteikti daugiau stabilumo ir saugumo. Atlygis už darbą esą yra socialiai teisingesnis ir nesvyruos priklausomai nuo pamokų skaičiaus.

Tikimasi, kad nauja tvarka padėtų pritraukti į mokyklas jaunų specialistų.

Etatinio apmokėjimo modeliui įvesti bus skiriama 95 milijonai eurų.

Atliks atlyginimų tyrimą

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, kad iki lapkričio mokyklos turi užpildyti mokytojų registrą. Tuomet ir paaiškės, kiek mokytojų ir kokiu krūviu dirba.

Be to, lapkritį taip pat planuojama atlikti visų šalies mokytojų atlyginimų tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min