Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 30d. 11:00

Kai kurie mokiniai pamokas baigs 18 valandą vakaro: būreliams laiko neliks?

Mokinys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mokinys

Dilemą, kaip organizuoti naujus mokslo metus, švietimo įstaigos sprendžia skirtingai: vienos visas pamokas mokiniams stengsis vesti tik tuose pačiuose kabinetuose, kitos kol kas apsiribos nuotoliniu mokymu, trečios įves pamainas – dalis ugdytinių pamokas baigs tik vėlai vakare. Būtent šis modelis netenkina tėvų.

Bent jau daliai Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos ugdytinių pirmąją mokslo metų savaitę įprastinės pamokos nevyks. Rugsėjo 1-osios šventė skirtingų klasių moksleiviams prasidės skirtingu metu, taip siekiant sumažinti kontaktų skaičių. Tėvų į progimnazijos patalpas prašoma neiti.

Kitomis dienomis mokiniams bus organizuojamos edukacinės veiklos, nuotolinis mokymas, pristatomos dėl COVID-19 įvestos naujos taisyklės, reikės pasiimti vadovėlius.

Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija Rugsėjo 1-osios šventės minėjimo neatsisakė – stadione planuojamas iškilmingas Mokslo metų atidarymas. Tiesa, dalyvaujantieji įspėti būtinai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./VDU „Rasos“ gimnazija
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./VDU „Rasos“ gimnazija

Matyt, siekiant išvengti srautų maišymosi, gimnazija pamokas, išskyrus kai kurias specifines, mokiniams bandys organizuoti tuose pačiuose kabinetuose – pas juos pasikeisdami eis pedagogai.

Privati sostinės mokykla „Diemedis“ pamokų tvarkaraštį ir pertraukas ketina organizuoti taip, kad pradinukų ir 5–6 klasių mokiniai nesusitiktų, pietūs taip pat vyks srautais – kad nesusidurtų 1–2, 3–4, 5–6 klasių auklėtiniai.

Dėl tų pačių priežasčių, ugdymo įstaigoje planuojama sužymėti mokinių judėjimo kryptis, poilsio ir žaidimų zonas.

„Diemedis“ skelbia, jog vaikams veido kaukių mokykloje dėvėti nereikės, tačiau tėvų prašo į ugdymo įstaigą be reikalo neiti, su vaikais atsisveikinti prie mokyklos lauko durų. O jeigu užeiti visgi tektų, – naudoti dezinfekcines priemones, antbačius, dėvėti kaukę.

Kaune įsikūrusi privati pradinė mokykla „Montessori akademija“ naujais mokslo metais atvykstančių tėvų lauks dėvinčių veido kaukes, įėjus į patalpas prašoma dezinfekuoti rankas.

Kilus įtarimams, ugdymo įstaiga skelbia vaikams matuosianti temperatūrą ir nepriimsianti sloguojančių ar kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų turinčių vaikų.

Mokykla didelį dėmesį šįmet žada skirti darbuotojų tikrinimui, nuolatiniam patalpų dezinfekavimui ir valymui, rankų higienai. Tėvų ir jų atžalų prašoma vengti nereikalingų didelių susibūrimų, visada naudoti rekomenduojamas apsisaugojimo priemones.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios šventė M.Mažvydo progimnazijoje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugsėjo 1-osios šventė M.Mažvydo progimnazijoje

Dalis Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos ugdytinių – 6 ir 7 klasių mokiniai – šįmet pamokas lankys po pietų. Jos prasidės 12–13 valandą dienos ir baigsis apie 17 ar 18 valandą vakare.

Tokį patį principą taikys ir kita sostinės švietimo įstaiga – Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija. Čia 6 ir 7 klasės mokiniai bus priskirti antrai pamainai ir mokysis nuo 13–14 valandos iki 18–19 valandos.

Tokiu tvarkaraščiu piktinasi tėvai. Esą jei būtų žinoję, jog teks mokytis vakarais, būtų pasirinkę kitą ugdymo įstaigą.

„Antroje pamainoje besimokantys mokiniai patiria daugiau mokymosi sunkumų, nes antroje dienos pusėje jie jau jaučiasi labiau pavargę“, – laiške gimnazijos administracijai nurodo tėvai.

Taip pat, pasak jų, antrai pamainai priskirtos atžaloms nepavyks užsiimti užklasine veikla – lankyti muzikos, sporto mokyklų, dalyvauti profesionaliose sporto ar kitose veiklose, kils sunkumų dėl pavėžėjimo.

Mokiniams, gyvenantiems toliau nuo mokyklos (rajone), kyla sunkumų išvykstant iš mokyklos visuomeniniu transportu.

„Mokiniams, gyvenantiems toliau nuo mokyklos (rajone), kyla sunkumų atvykstant ir ypač išvykstant iš mokyklos visuomeniniu transportu, nes dirbantys tėvai (tėvų darbo laikas dažniausiai yra nuo 8 iki 17 val.) neturi galimybės atvežti vaiko“, – aiškina tėvai.

Galiausiai jie prašo sudaryti sąlygas atžaloms mokytis įprastai – rytais, arba taikyti mišrų – kontaktinį ir nuotolinį – mokymosi būdus.

Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos vadovė Kristina Gudelienė teigė, jog pamaininis mokymas įstaigoje tęsis tik dvi savaites. O vėliau esą pamokos vyks ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu.

„Antrą pamainą įvedėm dviem savaitėms, kol mokiniai išsidalins vadovėlius. Dar yra problema, kad kai kurie mokytojai dirba per kelias mokyklas, reikia su jais tvarkaraščius suderinti. O paskui bandysim mišrų mokymą“, – pasakojo K.Gudelienė.

Ji pažymėjo, jog gimnazija – didelė, čia mokslo metus pradės apie 1200 ugdytinių, tad kyla iššūkių bandant juos visus sutalpinti į klases. Siekiant išvengti srautų maišymosi, ugdytiniams planuojama paskirti po kabinetą mokymuisi.

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Eugenijus Manelis apgailestavo, kad vakarais pamokas baigiantys mokiniai galbūt neturės galimybės lankyti pamėgtų užsiėmimų, bet tuo pačiu kėlė klausimą, kas svarbiau: pamokos ar būreliai?

„Aišku, kad vaikams – mažiau galimybių. Bet pagrindinis klausimas, kas yra svarbiau: ar būreliai svarbiausia, ar svarbiausia formalus mokymas.

Žinau, kad savivaldybė tariasi su mokyklomis, pavyzdžiui, muzikos, sporto mokyklomis, kad būtų galima vaikams, kurie eina į antrą pamainą, sudaryti sąlygas sportuoti ir muzikuoti ryte“, – dėstė vadovas ir pridūrė, jog jo vadovaujamoje progimnazijoje, kai kurie užsiėmimai matyt galės vykti ir pavakarę.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eugenijus Manelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eugenijus Manelis

Suprantama, kad bus nepatogumų.

E.Manelis teigė suprantantis, kad įvedus pamaininį mokymą kyla problemų su moksleivių vežiojimu, tačiau pažymėjo, jog prie visų prisiderinti nepavyks.

„Suprantama, kad tai nepatogu, kyla klausimų, bet, pavyzdžiui, M.Mažvydo mokykla buvo statyta Pilaitės mikrorajone vaikams, kurie gyvena ir kuriems nėra, ko gero, 3 kilometrų iki mokyklos – jų nevežiojo niekada.

Suprantama, kad bus nepatogumų, bet kiekvieno individualaus atvejo neapskaičiuosi, ar tai bus pirma pamaina, ar tai bus antra pamaina“, – teigė vadovas.

Apie tai, kaip keisis ugdymo procesas tebesitęsiant COVID-19 pandemijai, daugiau – čia ir čia.

Komentarai: 13

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min

Aplinka produktyvumui

Video

06:21
03:10
54:39

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min