Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 12d. 23:16

Kaip išmokti mokytis?

Studentė
Fotolia nuotr. / Studentė
Mokslo metai jau įsibėgėjo ir moksleiviai bei studentai spėjo pasinerti į mokymąsi. Tačiau ne visada mokymasis būna efektyvus. Ir švietimo specialistai, ir moksleiviai sutaria, kad mokytis irgi reikia išmokti. Tik kaip tai padaryti?

„Sakoma, kad informacija yra lengviau įsimenama, kai tuo metu darai kažką malonaus, pavyzdžiui, klausaisi mėgstamos dainos. Per egzaminą prisimenama ir daina, ir tai, ko mokytasi“, – pasakojo studentė Virginija Taraškutė.

Tiesa, ji pati mokosi kitaip: jai informaciją įsiminti gelbėja susikaupimas ir nuolatinis nuoseklus kartojimas, o ne bandymas išmokti daug per vieną dieną prieš atsiskaitymą.

„Pats efektyviausias būdas yra perskaičius papasakoti arba nupiešti minčių žemėlapį. Mano studentai dažnai sako, kad 3 kartus perskaitė ir nieko neprisimena. Nereikia 3 kartus skaityti. Užtenka perskaityti 1 kartą ir po to savo galvoje sudaryti sistemą, kurią būtų galima prisiminti“, – pasakojo Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė Vilija Staniušauskienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt
Temos: 1 Studijos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min