Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune sukurta mobilioji aplikacija užpildė nišą Turkijos rinkoje

Ramūnas Keliuotis (d.) su Turkijos studentais
KTU nuotr. / Ramūnas Keliuotis (d.) su Turkijos studentais
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno technologijos universitete (KTU) įkurtoje mobilių aplikacijų laboratorijoje užgimė pirmoji tarptautinė mobili aplikacija, kurią sukūrė Turkijos studentai studijuojantys pagal „Erasmus“ studijų mainų programą.

Mobiliasias aplikacijas Kaune kartu su lietuviais kuria ir Ažerbaidžano, Indijos, Baltarusijos studentai.

Programa skirta kino mėgėjams

Keturi Turkijos studentai – Süleyman Akgül, Sefa Oduncuoğlu, Abdullah Akın Yardım ir Berivan Koç sukurė mobiliąją aplikaciją pavadinimu „Sinemaskop“ (https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.appcamp.cinema.turkey), kuri skirta gero kino mėgėjams ir kinoteatrų lankytojams, gyvenantiems Didžiuosiuose Turkijos miestuose – Stambule, Ankaroje, Bursoje ir Antalijoje.

Kino mėgėjai turintys išmaniuosius telefonus, aplikacijos pagalba gali greitai sužinoti kokie filmai yra rodomi artimiausiu metu kinoteatruose ir randasi  visai netoli jų gyvenamosios vietos.

KTU nuotr./Mobilioji aplikacija „Sinemaskop“
KTU nuotr./Mobilioji aplikacija „Sinemaskop“

Programėlės idėja kilo išanalizavus Turkijos kinoteatrų  rinkos dydį ir poreikius bei pastebėjus,  kad dar nėra kitos tokios panašios programėlės. Kuriant programėlę pravertė  KTU studijų metu įgytos žinios bei praktika. Turkijos studentai tikisi pasiekti kuo didesnį programėlės populiarumą ir  Turkijos kinoteatrų lankytojų pripažinimą bei toliau ją vystyti.

Nusitaikė į centrinę Aziją

Studijų  KTU ir praktikos „App Camp“ įmonėje metu, Turkijos studentai gavo vertingų žinių ir patirties – kaip planuoti projekto komandos darbus, kaip įvertinti vartotojų poreikius, kaip analizuoti ir projektuoti informacines sistemas, kaip valdyti projekto rizikas ir pan. Šias žinias jie pritaikė kuriant mobilią aplikaciją „Sinemaskop“.

„App Camp“ Kauno padalinio vadovas Ramūnas Keliuotis džiaugiasi Turkijos studentų užsidegimu ir noru kurti vertę teikiančias programėles išmaniesiems telefonams. Sujungus jaunatvišką energiją ir „App Camp“ patirtį bus tiesiamas lietuviškų sprendimų eksporto tiltas į centrinės Azijos regioną.

Sujungus jaunatvišką energiją ir „App Camp“ patirtį bus tiesiamas lietuviškų sprendimų eksporto tiltas į centrinės Azijos regioną.

KTU Inovacijų centro direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus teigimu, mobiliųjų aplikacijų laboratorijose kartu su lietuviais studentais mielai dirba ne tik Turkijos, bet ir Indijos, Azerbaidžano, Baltarusijos studentai.

„Skirtingų tautų bendradarbiavimas labai naudingas, ypač mišrioms komandoms, nes taip atsiranda globalesnės ir inovatyvios idėjos, kitas požiūris į mobilių aplikacijų projektus ir skirtingus rinkos vartotojų poreikius. Manau, kad šis tarptautinis projektas paskatins ir KTU studentus plėsti galimybių ribas bei drąsiau žengti su savo idėjomis į užsienio  rinkas“, – sakė IVC direktorius.

Sukūrė 35 mobiliasias aplikacijas

Beveik prieš metus Kauno technologijos universitetas (KTU) kartu su partneriais „Omnitel“, „App Camp“ ir „Samsung Electronics Baltics SIA“ įkūrė viena didžiausių mobiliųjų aplikacijų laboratorijų Lietuvoje. Per šį laikotarpį studentai sukūrė  n35 mobilias aplikacijas. Studentų sukurtas programėles galima pamatyti Google Play (https://play.google.com) paskyroje „App Camp Labs“.

Studentai KTU Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje atlieka laboratorinius, kursinius darbus ir kitas praktines užduotis arba tiesiog išbando modernių technologijų galimybes. Laboratorijose dirbantiems studentams padeda „App Camp“ specialistai ir universiteto dėstytojai, taip pat yra organizuojami renginiai įvairiomis temomis, pradedant mobiliu dizainu ir baigiant mobiliojo verslo kūrimu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min