Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 06, 11:04 Atnaujinta 2021 01 06, 11:49

Pradinukų karantino mokslai: kai kurias mokyklas lanko po vieną mokinį, iš viso ne namuose mokosi apie 700

Kaip numatyta Vyriausybės nutarime, nuo sausio 4 d. pamokos pradinių klasių auklėtiniams rengiamos nuotoliniu būdu. Tik išimtiniais atvejais sudaromos galimybės išskirtinių profesijų atstovams savo atžalas atvesti į ugdymo įstaigą. Tokia išimtimi Lietuvoje pasinaudojo apie 700 pradinukų šeimų. Kai kurios mokyklos priverstos dirbti ir dėl vieno auklėtinio. Štai Kauno savivaldybės mokyklas lanko vos 4 vaikai.
LSMU pradinė mokykla
LSMU pradinė mokykla / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuo sausio 4 dienos, pasibaigus mokinių atostogoms, Kaune pradinis ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. Tik išskirtinais atvejais, negalint užtikrinti vaiko priežiūros namuose, tėvams sudarytos galimybės atžalas atvesti į mokyklą. Čia pasirūpinama vaikų priežiūra ir maitinimu, tačiau mokymas vis tiek vykdomas be tiesioginio kontakto su mokytojais – tik per nuotolį.

Kauno miesto mokyklose, vykdančiose pradinį ugdymą, pirmadienį mokinių nebuvo.

Išimtys taikomos išimtinai medikų, specialiųjų tarnybų pareigūnų bei kitų profesijų atstovams, jei jų darbas tiesiogiai susijęs su COVID-19 pandemijos valdymu bei prevencija, taip pat esant neišvengiamai būtinybei. Norėdami pasinaudoti tokia galimybe, tėvai per nustatytą laikotarpį ugdymo įstaigoms turės pateikti savo darbo pobūdį patvirtinančius dokumentus.

Kitais atvejais tėvai, negalintys dirbti nuotoliniu būdu ir prižiūrėti pradinuko, turi galimybę gauti ligos išmoką. Už vaiko priežiūrą ji gali būti mokama vaiko tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams.

Mokyklose mokomi vos 4 pradinukai

15min pasiteiravo Kauno miesto savivaldybės, kelių pradinukų tėvai pasinaudojo tokia galimybe ir toliau veda vaikus į mokyklą, kurių mokyklų durys vis dar yra atviros. Sausio 5-osios rytą sulaukta atsakymo, kad niekas sausio 4-ąją nepanoro pasinaudoti išimtimi.

Kaip 15min teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė, Kauno miesto mokyklose, vykdančiose pradinį ugdymą, pirmadienį mokinių nebuvo.

„Keli tėveliai į mokyklas skambino, teiravosi, kokios būtų galimybės atvesti vaikus, tačiau kol kas nė viena mokykla pradinukų fiziškai nesulaukė“, – patikino savivaldybės atstovė.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Mokyklos klasė
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Mokyklos klasė

Ji priminė, kad galimybė atvesti pradinukus į mokyklą suteikiama tik tam tikrų minėtų profesijų atstovams, taip pat esant neišvengiamai būtinybei.

Baigiantis antradieniui, savivaldybės atstovė žurnalistę informavo, kad sausio 5-ąją į mokyklas vis dėlto buvo atvesti 4 mokinukai. Kauno Juozo Grušo meno gimnazija ir Kauno Aleksandro Puškino gimnazija antradienį savo pastate sulaukė po vieno pradinuko. Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras – dviejų.

LSMU pradinė mokykla mokinių sulaukė

Sausio 3-iosios vakarą 15min sulaukė kauniečio žinutės, kuria prašoma atkreipti dėmesį į LSMU gimnazijos filialą – pradinę mokyklą. Pasak portalo skaitytojo, nuo sausio 4-osios ši ugdymo įstaiga buvo numačiusi pradėti normalų kontaktinį mokymą visiems norintiems.

„Motyvas toks, kad yra (šioje mokykloje – aut. past.) daug medikų vaikų, kuriems ugdymą reikia organizuoti, bet realiai į mokyklą galės eiti visi norintys. Nesvarbu, kad gali nuotoliniu mokytis. Kaip supratau, tai mokykla tiesiog pranešė prieš kelias dienas, kad „kas norit eit, tie praneškit“. Vieni pažįstami, nesusiję su medicina, žada atžalą vesti, kiti – ne“, – teigė kaunietis.

15min kreipėsi į LSMU pradinės mokyklos administraciją ir paprašė pakomentuoti šias sklindančias kalbas. Teirautasi ir to, kiek pradinukų sausio 4-ąją pasirodė jų ugdymo įstaigoje, kiek medikų vaikų iš viso ją lanko ir aš tikro visų auklėtinių tėvams suteikta ši, tik išimtinė kitur, galimybė.

Konkrečių skaičių mokyklos administracija redakcijai nepateikė. Atsiųstame trumpame komentare paaiškino, kad 2020 metų gruodžio 31 dieną visiems LSMU gimnazijos pradinės mokyklos mokinių tėvams buvo išsiųstas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 metų gruodžio 30 dienos nutarimas Nr. 1470 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LSMU pradinė mokykla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LSMU pradinė mokykla

„Sausio 4 dieną į mokyklą atvyko vaikai, kurių tėvai (globėjai) dėl savo darbo pobūdžio negali užtikrinti savo vaikų priežiūros namuose. Duomenys yra tikslinami: renkami dokumentai, įrodantys paslaugų būtinumą, derinami užimtumo tvarkaraščiai“, – rašoma LSMU pradinės mokyklos administracijos komentare.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos O.Gucevičienės teigimu, LSMU pradinė mokykla yra privati, todėl plačiau jos veiksmų pakomentuoti savivaldybė negali.

Kaip 15min informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, iš viso registruota 14 koronaviruso infekcijos atvejų, susijusių su protrūkiu LSMU pradinėje mokykloje. Registruoti 9 pirminiai atvejai: 4 ugdymo įstaigos darbuotojai ir 5 moksleiviai bei 5 antriniai atvejai, t.y., susirgusiųjų šeimų nariai, artimieji.

Paskutinis COVID-19 ligos atvejis šioje įstaigoje registruotas gruodžio 15 dieną, todėl šiuo metu izoliacija nė vienam mokyklos bendruomenės nariui netaikoma.

Iš viso Kaune, savivaldybės duomenimis, mokosi 12 092 pirmų-ketvirtų klasių mokiniai. Pradinį ugdymą vykdo 49-ios įstaigos.

Vidurinis, pagrindinis bei neformalus ugdymas ir toliau Kaune vyksta nuotoliniu būdu.

Lietuvoje į mokyklas atėjo apie 700 pradinukų

Užklausa buvo išsiųsta ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Įdomu, ar LSMU pradinė mokykla yra vienintelė šiuo metu Kaune aktyviau veikianti mokykla.

Kaip teigiama 15min atsiųstame ministerijos atsakyme, visi pradinių klasių mokiniai, net ir tie, kurie išimtinais atvejais ateina į mokyklas, dienos centrus ar kitas savivaldybės paskirtas vietas, šiuo metu mokosi tik nuotoliniu būdu. Šiose savivaldybių paskirtose priežiūrą teikiančiose įstaigose jiems turi būti sudarytos sąlygos mokytis: turi būti interneto ryšys, kompiuteriai, taip pat paskiriami asmenys priežiūros paslaugoms teikti (nebūtinai tik pedagoginiai darbuotojai), vaikai maitinami tėvų atneštu ar įstaigoje paruoštu maistu, jei jiems skirtas nemokamas maitinimas.

Įstaigose laikomasi operacijų vadovo nustatytų reikalavimų, pvz., užtikrinama, kad vienam mokiniui būtų skiriamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, rekomenduojama nevykdyti aktyvių veiklų, kurių metu pagilėja, padažnėja kvėpavimas, ir pan., – rašoma ministerijos paaiškinime.

Savivaldybėse karantino situacija, pasak ministerijos specialistų, yra nevienoda, ir dalis įvairių profesijų žmonių, ne tik medikų ar pareigūnų, negali dirbti nuotoliniu būdu, o tik darbo vietose.

Preliminariais iš 50 savivaldybių gautais duomenimis, į mokyklas atėjo apie 700 pradinukų.

„Kiekvienos šeimos ar vaiko atvejis yra unikalus ir gali būti sprendžiamas vietos lygmeniu įsigilinant į konkrečią situaciją. Savivaldybių administracijos nusistato ir viešina tvarką, kur turėtų kreiptis ir kokius dokumentus turi pateikti tėvai, kuriems būtina ši vaikų priežiūros paslauga dėl pareigos būti darbo vietoje. Kiekviena savivaldybė, atsižvelgdama į savo specifiką, pasitvirtina veiksmingiausią tvarką“, – teigiama ministerijos atsakyme.

Preliminariais iš 50 savivaldybių gautais duomenimis, į mokyklas atėjo apie 700 pradinukų. Jiems įstaigose organizuojamas nuotolinis ugdymas, teikiama priežiūra ir maitinimas mokyklose veikiančiose „budinčiose“ grupėse.

Švietimo įstaigų duomenimis, sausio 5 dieną iš viso COVID-19 sirgo apie 800 ugdytinių – nuo darželinukų iki profesinių mokyklų mokinių. Dar 9,5 tūkst. mokinių yra saviizoliacijoje.

Šiuo metu iš viso COVID-19 serga 820 pedagogų, saviizoliacijoje jų yra per 950.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min