Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno technologijos universitete kilo karas dėl mantijų

KTU absolventai
KTU nuotr. / KTU absolventai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventai privalo išsinuomoti mantijas iš vieno tiekėjo ir visi vienodai pasipuošę ateiti atsiimti diplomų, kitaip neva išleistuvėse gali nė nesirodyti. Su iš kartos į kartą perduodamomis fakulteto mantijomis pasidabinti esą uždrausta. 15min.lt redakcija sulaukė tokių KTU absolventės, panorusios, kad jos tapatybė nebūtų atskleista, nusiskundimų. Tuo metu KTU tvirtina, kad nei absolventų, nei svečių ar kitų žiūrovų aprangai jokie apribojimai niekada nebuvo ir dabar nėra taikomi.

„KTU absolventai verčiami nuomotis mantijas už savas lėšas būtent iš vienos įmonės ir būtinai vienodas. Grasinama, kad, jeigu nepirksi mantijos, negausi diplomo. Kai kurie KTU studentai turi savo mantijas, kurias metai iš metų duodavo baigiantiems studentams per išleistuves nemokamai. Šiandien tarp studentų išplatinta žinia, kad KTU rinkodaros skyrius pranešė, jog studentai privalo nuomotis tik tam tikras mantijas iš tam tikros firmos, kad visi būtų vienodi“, – laiške redakcijai skundėsi mergina.

Jos teigimu, su fakulteto turimomis mantijomis eiti į išleistuves esą uždrausta.

„Sužinoję, kad studentai nesirengia iš savų pinigų kurti kažkieno norimo įvaizdžio ir pildyti užgaidų, KTU pradėjo grasinti, jog neįleis mūsų į diplomų įteikimus ir t.t. Tokioje situacijoje pažeidžiamos studentų teisės, reketuojami asmeniniai pinigai, grasinama“, – rašė ji laiške.

KTU: įvyko nesusikalbėjimas tarp studentų

Tuo metu KTU 15min.lt atsiųstame atsakyme patvirtinta, kad vieno fakulteto kelių absolventų grupių vidaus susirašinėjime iš tiesų buvo teigiama, jog diplomų įteikimo ceremonijai reikėtų dėvėti vienodo tipo mantijas. Vis dėlto tai tebuvo dalies studentų, nenorinčių dėvėti iš kartos į kartą perduodamų mantijų, pasiūlymas.

Nesusikalbėjimas tarp studentų įvyko todėl, kad fakultetas turi savo iš kartos į kartą perduodamas mantijas, kurių dalis studentų nenorėjo, todėl siūlė visiems  nuomotis naujas ir modernias, – teigė M.Ubartas.

„Studentai jas siūlė nuomotis iš vieno tiekėjo. Apie kokius nors apribojimus dalyvauti ceremonijoje be mantijos kalbėta nebuvo, susirašinėjime grasinimų nepastebėjome. Nesusikalbėjimas tarp studentų įvyko todėl, kad fakultetas turi savo iš kartos į kartą perduodamas mantijas, kurių dalis studentų nenorėjo, todėl siūlė visiems nuomotis naujas ir modernias“, – teigė KTU Studentų departamento direktorius Martynas Ubartas.

Jo teigimu, nedraudžiama pasipuošti ir iš kartos į kartą perduodamomis mantijomis, galima ateiti ir visai be mantijos – kiekvienas esą turi apsisprendimo teisę.

„Diplomų įteikimo ceremonijoje studentai yra laisvi pasirinkti, kaip jie nori atrodyti šventės metu. Galima dalyvauti ir be mantijų arba dėvėti savo pasirinktas. Yra buvę atvejų, kai šventėje studentai demonstruoja savo susikurtus ar kitaip dėmesį prikaustančius rūbus. Kai kurie fakultetai turi iš kartos į kartą perduodamas mantijas, jų studentams nuomotis nereikia“, – teigė KTU atstovas.

Diplomus KTU planuojama teikti birželio 19 d.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min