2026-07-23 15:28

Keturi šimtukai vieno abituriento sąskaitoje: Šilalė premijomis įvertino mokinių pasiekimus

Šilalės krašte – ypatingi jaunųjų žmonių pasiekimai. Šiemet Šilalės rajono mokyklas baigė 196 abiturientai. Vienas abiturientas valstybiniuose brandos egzaminuose pelnė net keturis aukščiausius įvertinimus, o už pasiektus rezultatus geriausiems rajono mokiniams skirtos Šilalės rajono savivaldybės piniginės premijos, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.
Šilalė premijomis įvertino mokinių pasiekimus
Šilalė premijomis įvertino mokinių pasiekimus / Savivaldybės nuotr.

Vykinto pasiekimas – keturi šimtukai ir atestatas su pagyrimu

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos abiturientas Vykintas Mylimas šių metų brandos egzaminų sesijoje pasiekė išskirtinį rezultatą – 100 balų įvertinimus gavo iš matematikos, fizikos, geografijos ir informatikos egzaminų. Taip pat jam įteiktas brandos atestatas su pagyrimu.

„100 balų įvertinimai nėra atsitiktinumas – ypač matematikos ir informatikos egzaminuose juos lemia ilgalaikis darbas, nuoseklus mokymasis ir pasiruošimas. Nors kai kuriais atvejais keli balai iki šimtuko gali priklausyti nuo įvairių aplinkybių, tačiau bendras rezultatas visada yra daugybės metų pastangų pasekmė“, – savo sėkmės receptą apibūdina Vykintas Mylimas.

Vykinto pasiekimas – ne vienintelis šių metų Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos džiaugsmas. Dar du gimnazijos abiturientai pelnė aukščiausius valstybinių brandos egzaminų įvertinimus: Guoda Baldauskaitė surinko 100 balų iš lietuvių kalbos ir literatūros egzamino bei gavo brandos atestatą su pagyrimu, o Matas Viliušis – 100 balų iš geografijos egzamino.

Už aukščiausius rezultatus – savivaldybės įvertinimas

Įvertindama abiturientų darbą, atkaklumą ir pasiektus rezultatus, Šilalės rajono savivaldybė šiemet jiems skyrė pinigines premijas. Už kiekvieną valstybiniame brandos egzamine pelnytą 100 balų įvertinimą abiturientams skirta po 250 eurų, o už brandos atestatą su pagyrimu – 500 eurų premija.

Savivaldybės nuotr./Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus
Savivaldybės nuotr./Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus

Tokį savivaldybės įvertinimą teigiamai vertina ir vienas ryškiausių šių metų abiturientų – keturis 100 balų įvertinimus pelnęs Vykintas Mylimas. Pasak jo, tokia iniciatyva yra svarbus paskatinimas mokiniams siekti aukščiausių rezultatų.

„Premija už šimtukus Šilalėje yra tikrai puiki ir konkurencinga – didžiuosiuose miestuose už tokius pasiekimus mokiniai dažnai gauna mažesnį įvertinimą. Manau, kad toks paskatinimas yra reikalingas ir naudingas, nes parodo, jog mokinių pastangos yra pastebimos ir vertinamos. Tai taip pat gali tapti papildoma motyvacija siekti aukščiausių rezultatų“, – sako Vykintas.

Meras: norime, kad jaunimas žinotų – jų pastangos yra matomos

Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus sako, kad geriausių abiturientų įvertinimas – tai padėka už jų darbą, atkaklumą ir pasiektus rezultatus.

Pasak mero, Šilalės rajono savivaldybės teikiamų premijų tikslas – pagerbti abiturientus ir kartu padėkoti jiems už 12 metų darbo. Tokie pasiekimai reikalauja daug pastangų ir atkaklumo, todėl šiomis premijomis siekiama paskatinti mokinius bei atsidėkoti už puikius egzaminų rezultatus.

„Linkime abiturientams ir toliau siekti mokslo aukštumų, o studijų metu ir baigus jas nepamiršti savo krašto. Tikimės, kad ateityje dalis jų sugrįš į Šilalę kurti savo verslus, gyvenimus ir savo darbais prisidės prie mūsų krašto bei visos Lietuvos stiprinimo“ – sako Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą