Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 4d. 16:21

Kiekvienam moksleiviui per mėnesį valstybė skirs 15 eurų būreliams

Mokiniai
123rf.com / Mokiniai

Ketvirtadienį, priimdamas 2015 metų valstybės biudžetą, Seimas pritarė grupės parlamentarų idėjai nuo kitų mokslo metų skirti 15 eurų (52 Lt) per mėnesį kiekvienam moksleiviui popamokiniam būreliui lankyti.

„Tai yra puiki žinia kiekvienam moksleiviui ir jų tėvams. 15 eurų kiekvienam vaikui bus skirta jau nuo ateinančių mokslo metų. Moksleiviai po pamokų galės rinktis savo mėgstamą būrelį – konstruoti robotus, mokytis fechtavimo ar žaisti krepšinį. Kiekvienas tegul sprendžia pats, o tėvams bus lengviau suteikti savo vaikams pasirinkimo laisvę“, – pranešime spaudai cituojamas vienas iš pasiūlymo autorių liberalas Gintaras Steponavičius.

Reikiamos lėšos – 3,24 mln. eurų (11,2 mln. Lt) – bus skiriamos jau nuo ateinančių mokslo metų, 2015 m. spalio.

G. Steponavičius atkreipia dėmesį, kad šiuo metu būrelius po pamokų, dažniausiai dėl ribotų tėvų finansinių galimybių, lanko tik maždaug kas trečias šalies moksleivis. Tikimasi, kad naujas finansavimas leis būrelius rinktis bent kas antram moksleiviui.

Anot Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimo, neformalaus ugdymo krepšelis buvo sėkmingai išbandytas pilotinio projekto metu keturiose šalies savivaldybėse.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min