Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos savivaldybė ketina steigti Jūrų kadetų mokyklą

Vytautas Grubliauskas
J.Andriejauskaitės/15min.lt / Vytautas Grubliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rudenį savivaldybės tarybai svarstyti ketinama pateikti mokyklos koncepciją ir steigimo priemonių planą. Sulaukus tarybos narių pritarimo, būtų atliekami kiti veiksmai, reikalingi mokyklai atidaryti, ketvirtadienį pranešė savivaldybė.

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas apgailestauja, kad ši iniciatyva kol kas nesulaukia Lietuvos valdžios dėmesio.

„Nors Klaipėda aiškiai ir nedviprasmiškai kalba apie idėją uostamiestyje steigti Jūrų kadetų mokyklą, reikia pripažinti, kad entuziastingo palaikymo iš šalies valdžios nejaučiame. Anaiptol, net ir į oficialiai siunčiamus raštus ministerijai nesulaukiama net formalaus atsakymo, o tai daugiau nei išraiškinga šios institucijos pozicija ir požiūris į tokios idėjos prasmę ir teisę būti įgyvendintai“, – teigia meras.

Pasak jo, savivaldybė pasirengusi savo jėgomis įkurti Jūrų kadetų mokyklą.

Jei Klaipėdos savivaldybė bus vienintelė mokyklos steigėja, čia galės būti numatyta galimybė ugdyti tik miesto vaikus, įspėja savivaldybė.

Anot pranešimo, prie mokyklos steigimo prisidėjus Švietimo ir mokslo ministerijai, būtų galima kurti regioninę mokyklą ir joje ugdyti vaikus iš visos Lietuvos.

Jūrų kadetų mokykloje būtų derinamas bendrasis ugdymas ir ikiprofesinis jūreivystės, laivininkystės disciplinų mokymas. Mokymosi aplinka praplečiama praktine mokymo baze, atliekama praktika vidaus vandenyse ir atviroje jūroje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min