Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 08, 12:27

Klaipėdos universitete apgintos pirmosios dvigubo laipsnio daktaro disertacijos

Du Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto doktorantai sėkmingai apsigynė dvigubo laipsnio daktaro disertacijas ekologijos ir aplinkotyros mokslų srityje.
Tobia Politi disertacijos gynimo akimirka
Tobia Politi disertacijos gynimo akimirka / Klaipėdos universiteto nuotr.

Monia Magri ir Tobia Politi – pirmieji ir kol kas vieninteliai KU doktorantai, apsigynę dvigubo laipsnio disertacijas, t.y. jų moksliniai darbai buvo parengti ir ginami laikantis Lietuvos ir Italijos universitetų reglamento.

Abu naujieji mokslo daktarai – Italijos piliečiai, doktorantūros studijoms pasirinkę Klaipėdą. Vienu metu dvejose valstybėse vykusi ir sėkmingu rezultatu pasibaigusi disertacijų gynimo procedūra jiems suteikia teisę į dvigubus mokslo daktaro diplomus, kurie bus įteikti Klaipėdos bei Parmos universitetuose.

Asmeninio archyvo nuotr./Monia Magri
Asmeninio archyvo nuotr./Monia Magri

Italės doktorantės Monios Magri mokslinio darbo „Azoto ir fosforo virsmų vertinimas dviejose eutrofinėse lagūnose taikant eksperimentinius duomenis ir ekologinio tinklo analizę“ (Vad. prof. dr. Marco Bartoli, prof. dr. Antonio Bodini, prof. dr. Artūras Razinkovas-Baziukas) tyrimų lauku tapo Italijos ir Lietuvos mokslininkų duomenys bei jų analizė tiriant lagūnas. Tobia Politi disertacijoje „Sąveika tarp dugno bestuburių, makrofitų ir mikroorganizmų ir jos vaidmuo eutrofinėse lagūnose“ (Vad. prof. dr. Marco Bartoli, konsultantas dr. Mindaugas Žilius) analizuota ekosistemų įvairovė ir funkcionavimas dvejuose sekliose eutrofininėse lagūnose – Kuršių mariose (Lietuva) ir Sacca di Goro (Italija). Abiejų doktorantų baigiamieji darbai įvertinti puikiai, abiem bus įteikti mokslų daktaro diplomai su pagyrimu.

Klaipėdos universiteto nuotr./Tobia Politi
Klaipėdos universiteto nuotr./Tobia Politi

Tai, kad pirmieji dvigubo laipsnio daktarai parengti bendradarbiaujant su Parmos universitetu, anot KU mokslo ir inovacijų prorektoriaus dr. Dariaus Daunio, nėra atsitiktinumas. Su šiuo universitetu KU sieja ilgas tradicijas turinti partnerystė, kurią sustiprino ir į naują lygmenį kilstelėjo 2019-aisiais pasirašyta sutartis dėl dvigubo diplomo doktorantūros studijų vykdymo. Sutarties vaisių sulaukta po trejų metų. „Galime didžiuotis šiuo faktu, rodančiu KU doktorantūros mokyklos stiprumą. Tai reiškia, kad mokslo daktarų rengime ekologijos ir aplinkotyros srityje išaugome nacionalinę erdvę. Turime ir gerą vardą, ir stiprią infrastruktūros bazę, ir tvirtus partnerystės ryšius, leidžiančius ir Lietuvoje propaguoti Vakarų Europoje populiarią dvigubo diplomo doktorantūros studijų praktiką“,- teigia dr. Darius Daunys.

KU kasmet doktorantūros studijose studijuoja ir mokslo disertacijas rengia apie 70 karjeros moksle siekiančių žmonių, disertacijas apsigina 15-20 būsimų mokslo daktarų, daugiausia – ekologijos ir aplinkotyros, istorijos ir edukologijos kryptyse. Trečiosios pakopos studijas Universitetas vykdo 10 mokslo krypčių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min