Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos universiteto rektorius Vaidutis Laurėnas: „Priėmimo rezultatai maloniai nustebino“

Klaipėdos universiteto rektorius Vaidutis Laurėnas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos universiteto rektorius Vaidutis Laurėnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universitete šį rugsėjį pradėjo studijuoti beveik du tūkstančiai pirmakursių. Universiteto rektorius Vaidutis Laurėnas pripažino, kad priėmimo rezultatai maloniai nustebino.

„Su nerimu laukėme priėmimo, tačiau rezultatai maloniai nustebino. Kartu suprantame, kad jei netobulėsime, turėsime dar labiau peržiūrėti programas“, – teigė rektorius. Klaipėdos universitetas pagal populiarumą išliko septintoje vietoje tarp šalies universitetų. 

Laukia naujo bendrabučio 

„Pamažu keičiamas požiūris į universitetus kaip į vietą, kur tik studijuojama, vis daugiau dėmesio skiriama moksliniam darbui, ne tik darbui su studentais. Šiuo metu dirbame su 109 moksliniais projektais, kai kurie jų – itin brangūs“, – aiškino rektorius. 

Klaipėdos universitete atnaujinta apie 2 tūkst. kv. m. auditorijų, netrukus bus pradėta statyti eksperimentinė laboratorija. „Šiuo metu vis neleidžiu ramiai miegoti infrastruktūros prorektoriui – sukame galvą dėl bendrabučio. Jei mes jo artimiausiu metu nepastatysime – nukirsime šaką, ant kurios patys sėdime. Jei būčiau studento tėvas ir pamatyčiau, kaip kartais jiems tenka gyventi – tikrai pakraupčiau“, – atviravo V.Laurėnas. 

Dalyvaudamas rektoriaus rinkimuose jis pasižadėjo pradėti statyti bendrabutį ir šį pažadą ketina ištesėt. Tai rektoriui pirmadienį priminė ir studentai.

Populiariausias – viešasis administravimas

Pirmakursiai Klaipėdos universitete labiausiai panoro studijuoti viešąjį administravimą, psichologiją, ekonomiką. 

„Socialinių mokslų sritis studentams tebėra patraukliausia. Tačiau pastebėjome kitą tendenciją, kad studentai mielai renkasi ir technikos mokslų. Populiari buvo radiologijos studijų programa Sveikatos mokslų fakultete, kineziterapija, mechanikos bei statybos inžinerijos programos. Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė jūrų uosto inžinerija“, – vardijo KU studijų prorektorius Mindaugas Rugevičius. 

Klaipėdos universitete kai kurios studijų programos, sulaukusios menko susidomėjimo, buvo uždarytos. „Mes pasielgėm racionaliai – nėra studentų ir nevaidinome. Nesudarėme grupių iš 5–6 studentų, kaip darė kiti universitetai. Studijų programa turi atsipirkti. Dabartinės situacijos nesureikšminu, bet tai, jog kai kurios programos nesulaukė dėmesio – jau yra rimtas signalas“, – teigė rektorius. 

Anot jo, bus peržiūrimos ir katedros. Kai kurios jų jau sujungtos. Planuojama, kad dar bus prijungta prie kitų apie dešimt katedrų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min