TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos valstybinė kolegija ruošiasi būsimų pedagogų šturmui

Studentės
KVK nuotr. / Studentės
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Priėmimo į aukštąsias mokyklas išvakarėse paskelbta, kokioms studijų krypčių grupėms ir kokioms studijų programoms Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija skiria tikslinį finansavimą. Klaipėdos valstybinei kolegijai pavesta parengti net porą dešimčių ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos profesionalų. Šis skaičius pedagogų bus rengiamas valstybės lėšomis. Dar dukart tiek galės studijuoti savo lėšomis.

Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos studijų programa Klaipėdos valstybinėje kolegijoje išgyvena renesansą. Prieš trejus metus buvo priima studijuoti vos dvylika būsimų pedagogų, o štai pernai jų buvo triskart daugiau.

„Didesnis dėmesys auklėtojų rengimui suprantamas. Darželiuose trūksta šių specialistų. Jau trečiame kurse darbdaviams pasiūlyti Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos studijų programos studentų nebegalime. Priežastis paprasta – studentai jau užsitikrinę darbo vietas po studijų baigimo arba jau dirba. Siekiant sudaryti sąlygas jau dirbantiems įgyti reikiamą pedagogo kvalifikaciją, pernai atnaujinome priėmimą į ištęstines studijas.

KVK nuotr./Vilma Bridikienė
KVK nuotr./Vilma Bridikienė

Kolegija nuolat vykdo absolventų karjeros stebėseną. Mums, kaip aukštajai mokyklai, itin svarbu, rengti specialistus, kurie reikalingi darbo rinkai. Analizuodami absolventų įsidarbinimo rodiklius matome, kad jau antrus metus iš eilės Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos studijų programos absolventų įsidarbinimas yra šimtaprocentinis“, – pasakojo kolegijos Studijų ir karjeros centro vadovė Vilma Bridikienė.

Nors brandos egzaminų sesija tik įsibėgėja, svarstantieji apie pedagogines studijas neturėtų laukti jos pabaigos. Prašymus studijuoti ikimokyklinę ir priešmokyklinę pedagogiką LAMA BPO informacinėje sistemoje galima pateikti nuo birželio 1-osios. Tik tai padarius galima tikėtis sulaukti kvietimo laikyti motyvacijos įvertinimo testą, kuris bus vykdomas gerokai anksčiau, nei skelbiami galutiniai stojimo rezultatai.

Dėl auklėtojų paklausos auga norinčiųjų kolegijoje įgyti pedagoginį išsilavinimą, o ir valstybės parama tokioms studijoms. Tačiau net ir nepatekusiems į valstybės finansuojamas vietas, neverta nuleisti rankų, - galima stoti į valstybės nefinansuojamas vietas. Įpusėjus studijoms gerai besimokantys kolegijos studentai, mokėję už studijas, sulaukia kompensacijų už studijų įmokas. Šiemet jos kompensuotos net 182 kolegijos studentams.

Šiųmetis priėmimas į Klaipėdos valstybinę kolegiją startuoja su 25 studijų programomis. Studentai kviečiami studijuoti trijuose fakultetuose: Sveikatos mokslų, Socialinių mokslų ir Technologijų. Šiuo metu kolegijoje studijuoja per trys tūkstančiai jaunuolių. Išsamiau apie galimybę prisijungti prie jų: www.kvk.lt.

KVK nuotr./Studentai
KVK nuotr./Studentai

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min