Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„KobraTV“ seminaruose – žvilgsnis į darbo studentų televizijoje užkulisius (nuotraukos)

Seimanaras
KOBRA TV nuotr. / Seimanaras
Šaltinis: 15min
0
A A

Studentiška televizija „KobraTV“ užmezgė glaudžius ryšius su Vilniaus universiteto Kauno humanitariniu fakultetu. Naujieji partneriai pakvietė „KobraTV“ komandą pasidalinti žiniomis apie darbą televizijoje. Vasario 25 d. daugiau nei 50 studentų, besidominčių televizijos užkulisiais išklausė du seminarus.

Pirmąjį seminarą „Darbas televizijoje: žinių reportažų rengimas“ vedė studentiškos televizijos „KobraTV“ komandos vadovė, žinių vedėja ir žurnalistė Karolina Saltonaitė.

„Pirmą kartą vedžiau seminarą. Nejaučiau baimės, nes žinojau, kad ateis motyvuoti ir žingeidūs žmonės.“ – prisipažino nuolat prieš kameras dirbanti mergina.

KOBRA TV nuotr. /Seminaras
KOBRA TV nuotr. /Seminaras

Seminare studentai sužinojo, kas yra žurnalistinis interviu ir kuo jis skiriasi nuo paprasto pokalbio.

„Mane sudomino tai, kad pokalbiui vadovauja žurnalistas, o ne pašnekovas.“, – sakė lietuvių filologijos ir reklamos specialybės antrakursė Agnė Sabaliauskaitė. Seminaro lektorė apžvelgė klausimų tipus ir paaiškino kada ir kuriuos iš jų naudoti. Jau trečius metus televizijoje dirbanti mergina patarė kaip ir ko klausti, kad interviu būtų įdomus ir informatyvus, atskleidė, kurios lyties atstovai atlieka šį darbą geriau. Dažniausiai televizijoje interviu naudojami reportažams.

„Stengiausi suteikti studentams žinių kaip paruošti reportažą, kuris nesukeltų žiūrovui noro perjungti kanalą, o išgirsta informacija išliktų atmintyje“, – sakė Karolina. „KobraTV“ komandos vadovė atkreipė dėmesį į darbą su kolegomis – operatoriumi ir montuotoju.

KOBRA TV nuotr. /Seminaras
KOBRA TV nuotr. /Seminaras

Apie techninį reportažų apipavidalinimą kalbėjo televizijos montažo režisierius Laimonas Paškevičius seminare „Darbas televizijoje: techninis reportažų apipavidalinimas“. Tam, kad reportažas pasiektų eterį daug darbo įdeda techniniai darbuotojai, kurie visuomet lieka už kadro. Laimonas Paškevičius kalbėjo apie tai, kaip ruoštis filmavimui ir ko nepamiršti. Lektorius atkreipė dėmesį į filmavimo vietos, kameros nustatymų pasirinkimą priklausomai nuo aplinkos. Už filmavimą ne ką mažiau svarbus montažas. Studentai sužinojo darbo su vaizdu ir garsu ypatybes. Lektorius atskleidė kaip televizijoje maskuojami vaizdo sujungimai. Siekiant parengti gerą reportažą reikalingos tiek techninės, tiek žurnalistinės žinios, kuriomis su studentais dalijosi „KobraTV“ atstovai.

Į seminarus susirinkę studentai buvo dėmesingi ir aktyvūs.

„Sulaukiau daugybės klausimų ir tai atskleidė, kad seminaro klausytojams darbas televizijoje įdomus,“ – džiaugėsi žurnalistė Karolina.

Daug seminarus išklausiusių studentų pritaikys gautas žinias praktiškai. „Kartu su „KobraTV“ komandos atstovais rengsiu reportažus apie „Startuok“ festivalį“, – sakė antrakursė Agnė Sabaliauskaitė. Dėstytojai studentams skyrė praktinę užduotį – parengti reportažą arba interviu. „Džiugu, kad Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto studentai turi galimybę pasisemti žinių iš kitų universitetų studentų ir pritaikyti jas praktiškai“,  – sakė „KobraTV“ komandos vadovė. Televizijos kolektyvas džiaugiasi užsimezgusiu gražiu bendradarbiavimu.

KOBRA TV nuotr. /Seminaras
KOBRA TV nuotr. /Seminaras

„Nors mano seminare auditorija nebuvo tikslinė, Universiteto atstovai mus priėmė labai šiltai“ – įspūdžiais dalijosi montažo režisierius Laimonas Paškevičius. Tikimasi tęsti aktyvų ir šiltą bendravimą bei bendradarbiavimą ir ateityje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 TV
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min