Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokį mokytoją labiausiai gerbia?

Mokytoja
123FR.com nuotr. / Mokytoja
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Mokiniai labiausiai gerbia tą mokytoją, kuris labiausiai gerbia juos, „Žinių radijui“ sakė privačioje Vilniaus mokykloje anglų kalbą dėstanti Milda Stasaitytė.

„Kartais gerbti reiškia nebūtinai juos paglostyti ar duoti, ką jie pageidauja. Kartais gerbti reiškia parodyti, kaip teisingai pasielgti. Abipusė pagarba bet kokiu atveju yra tikrasis kelias“, – laidoje „Jaunas ir talentingas“ kalbėjo M. Stasaitytė.

Tad pagrindinis dalykas mokykloje, anot jos, –  sureguliavimas  bendrųjų normų, kurias gali nustatyti ir mokykla, ir mokytojas asmeniškai.

„Tie elementarūs dalykai – savo mokinį laikyti sau lygiu, o ne kažkokiu žemesniu, su kuriuo gali šnekėti, kaip tik nori ar kaip tik tau atrodo. Kad ir kaip kartais pikta, turi suvokti, kad jis turi kitą patirtį, jam kitaip atrodo ir bendrauti kaip su lygiu sau žmogumi“, – kalbėjo jauna mokytoja.

Ji taip pat sakė, kad rasti balansą tarp mokytojo draugo ir griežtojo mokytojo yra didžiulis menas: „Susikurti tą santykį su mokiniu, palaikyti jį asmeniniame lygmenyje ir kartu vis dėlto likti autoritetu yra didžiulis menas. Tai labai priklauso ir nuo asmenybės. Gali apie tai skaityti, gali mokytis, gali imti iš kitų pavyzdį, bet tiesiog ne visi tai sugeba“, – sakė ji.

Visą laidos „Jaunas ir talentingas“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min