TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

KTU atsinaujino

 KTU rektorius Petras Baršauskas
KTU rektorius Petras Baršauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

2013 m. pavasarį Kauno technologijos universitetas (KTU) priėmė „Atsinaujinimo programą“, kurios pilnutinis įgyvendinimas yra numatytas 2015 m. Parodoje „Studijos 2014“ ketvirtadienį vykusio pranešimo metu KTU rektorius Petras Baršauskas siekė pristatyti reikšmingiausius darbus, nuveiktus studijų ir mokslo srityse bei paties Universiteto valdyme per 2013 – 2014 m. laikotarpį.

Atsinaujinimo pradžioje – struktūriniai pokyčiai

„Iš 14 fakultetų liko tik 9, o iš 114 katedrų – 73“ – pranešimo pradžioje nurodė P.Baršauskas. Fakultetų skaičiaus mažinimo tikslas – išgryninti esamas programas ir jas sutelkti į pagrindinius mokslo krypčių centrus.

Naujovė, kurią siekia palaipsniui įgyvendinti KTU – studijų programų vadovo pareigybės įsteigimas. Studijų vadovas gauna teisę vykdyti lektorių/dėstytojų atrankas ir, veikiant kartu su studijų komitetu, pasirinkti geriausius studijų modelius ir dėstytojus–tyrėjus. Tokios naujovės prasmė – tobulinti studijų programas ir užtikrinti kokybiškesnį jų valdymą. „Mes kaip tik šiuo metu ieškome tų devynių žmonių“, – prasitarė rektorius. Deja, kompetentingus specialistus ne taip jau ir paprasta surasti: „Reikia žmogaus, turinčio supratimą. Kad galėtų dėstyti, studentus įtraukti į praktiką…” Ši nelengva užduotis šiais metais guls reformų vykdytojams ant pečių.

„Turinio“ modernizacija: naujos programos, naujos vizijos

Vienas iš svarbiausių 2013 – 2014 m. “Atsinaujinimo programos” rezultatų: galimybė KTU studentams rinktis iš daugiau nei 370 tarpkryptinių programų derinių. Rektorius pabrėžia, jog išskirtinis dėmesys taip pat skirtas tarptautinei doktorantūrai: “Dėstoma anglų kalba, veikia 4-rios bendro laipsnio programos, vizituoja užsienio dėstytojai”. Patys dėstytojai yra skatinami įtraukti savo studentus į įvairius mokslinius projektus. Siekiant palengvinti studentų integraciją, įdiegta mentorystės sistema, perimta iš V. Europos universitetų patirties (šiuo metu studentams padeda 235 menotriai).

Naujovė, kurią taip pat svarbu paminėti – „Žalio universiteto” idėja. Pasak P.Baršausko, šią idėją paremia nauja elektroninė sistema: visa būtina su studijomis susijusi informacija yra perkelta į elektroninę erdvę, todėl nebereikia visko dokumentuoti popieriuje. Be to, studentai KTU bendrabučiuose taip pat yra skatinami rūšiuoti atliekas. Taip siekiama įgyvendinti socialiai atsakingos aukštosios mokyklos viziją.

Pasiekimai tarptautiškumo ir darbo su verslu srityse

Rektoriaus džiaugsmu, pastaraisiais metais į KTU buvo pritraukta išskirtinai daug studentų iš užsienio: 2013 m. priskaičiuoti 43 užsienio valstybių piliečiai, kurie šiuo metu studijuoja KTU (šis skaičius, lyginant su ankstesniais metais, išaugo daugiau nei 50 proc.). Be to, buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su daugiau nei 200 pasaulinio lygio aukštojo mokslo institucijų (pavyzdžiui, Kembridžo, Stanfordo universitetais, Masačusetro technologijų institutu).

Edukacinės veiklos su verslu srityje per pusantrų metų KTU Inovacijų ir verslo centre (IVC) buvo įkurtas „Startup Space” (startuolių inkubatorius), kuriame buvo įsteigtos 27 įmonės. Taip pat sukurta 50 prototipų bei pritraukta daugiau nei pusė milijono litų investicijų. „Šia programa taip pat siekiame sudaryti galimybes studentams semestro ir baigiamuosius darbus rengti verslo įmonėse“, – kalbėdamas apie bendradarbiavimą su verslo segmentu nurodo P.Baršauskas.

Rektorius pastebėjimu, nors pertvarkos vyksta visur, t.y. visose aukštosiose mokyklose, tačiau KTU (bent šiuo metu) išsiskiria savo mastu. Iki 2022 m. yra planuojama apjungti/integruoti penkias aukštąsias mokyklas Kaune. Taigi, ši „Atsinaujinimo programa“ – vienas iš pasiruošimo šiam rimtam žingsniui etapų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min