Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KTU gimnazijos direktorius Branislovas Burgis: melas, kad mokytojai mažai uždirba

Bronislovas Burgis
Burgis.lt nuotr. / Bronislovas Burgis
Šaltinis: „Žinių radijas“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pedagogams rengiant mitingus prie Švietimo ir mokslo ministerijos, Kauno technologijos universiteto gimnazijos vadovas Bronislovas Burgis „Žinių radijui“ sakė, kad problema yra ta, kad daugelis mokytojų tiesiog yra netinkami tam darbui.

„Yra daugybė mokytojų, kurie seniai ten neturi dirbti. Jie įsikibę laikosi tos vietos, nes neturi alternatyvos. Dabar jūs juos matysite streikuojančius, nes tai yra jų paskutinis šansas: leiskite man kaip nors dirbti mokykloje“, – laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo B. Burgis.

Pasak jo, mokytojai kartais pernelyg susireikšmina, manydami, kad darbą gali dirbti bet kaip ir dar norėdami ne taip mažai uždirbti. B. Burgio teigimu, geras mokytojas uždirba pakankamai:

„Melas yra tai, kad mokytojai mažai uždirba. Mažai uždirba tie, kurie nemoka dirbti, kurie nėra tikri mokytojai, bet jie ir neturi uždirbti, jiems geriausia išeiti iš mokyklos. Geri mokytojai turi dar daugiau uždirbti negu dabar uždirba, bet ir dabar negali sakyti, kad jie ryškiai mažiau uždirbtų už kitus“, – kalbėjo direktorius.

Moksleivių sumažėjo, leiskime daugiau dirbti geriems mokytojams, mokėkime jiems daugiau, o tuos, kurie nėra tinkami mokyklai, gražiai, švelniai, bet patraukime į kitą vietą.

B. Burgio teigimu, reikėtų pertvarkyti sistemą taip, kad geri mokytojai uždirbtų daugiau, o netinkami šiam darbui būtų perkelti į kitus darbus: „Moksleivių sumažėjo, leiskime daugiau dirbti geriems mokytojams, mokėkime jiems daugiau, o tuos, kurie nėra tinkami mokyklai, gražiai, švelniai, bet patraukime į kitą vietą. Reikia sudaryti alternatyvas, kur jie galėtų išeiti. Taip išmesti žmogų į gatvę būtų neteisinga“, – sakė B. Burgis.

Dalis Lietuvos pedagogų profsąjungų antradienį surengė mitingą prie Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Vilniuje, taip pat vėl gaivinama streikų idėją – neprasidedant deryboms įspėjamąjį streiką numatoma surengti lapkričio viduryje.

ŠMM, pasak dalies pedagogų, tinkamai nereaguoja į Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės reikalavimus, įteiktus dar birželio mėnesį.

Į jungtinę atstovybę susibūrę pedagogai reikalauja atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 metų. Tuomet mokinio krepšelis siekė 3774 litus, šiuo metu – 3348 litus, nuo kitų metų sausio jis dėdės 15 litų. Taip pat reikalaujama ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams, iki 128 litų grąžinti bazinę mėnesio algą.

Tarp keliamų reikalavimų – ir raginimai mažinti darželių grupes bei klases mokyklose. Be to, profsąjunga reikalauja, kad būtų pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis, o iki 2015 metų rugsėjo 1 dienos sudarytos sąlygos mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min