Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KTU Informatikos fakulteto absolventams nedarbas negresia

Kauno Technologijos Universitetas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno Technologijos Universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepalanki ekonominė situacija verčia susimąstyti kiekvieną, net ir abiturientus, kurie planuoja rinktis specialybes. Pasak ekspertų, vieni iš perspektyviausių darbų yra informacinių technologijų sektoriuje.

KTU Informatikos fakulteto dekano prof. Aleksandro Targamadzės nuomone, informacinių technologijų (IT) specialistams nedarbas tikrai negresia, teigiama išplatintame pranešime. Dirba ne tik dauguma fakulteto absolventų, bet ir nemaža dalis studijuojančiųjų: „Įmonės dažnai kreipiasi į mūsų fakultetą ieškodamos darbuotojų ir džiaugiasi įdarbinusios trečio ar ketvirto kurso studentus.“

KTU Karjeros centro vadovė Kristina Bakšaitė pritaria dekanui ir tvirtina, kad esant sudėtingai ekonominei situacijai pakankamai stiprus išlieka IT sektorius: „KTU Karjeros centre nors šiek tiek sumažėjo darbo skelbimų pasiūla IT srities specialistams, bet vis dar 20–30 proc. darbo skelbimų yra skirtų būtent šiam sektoriui.“ Darbuotojų poreikis liudija, kad IT įmonės dar turi pakankamai potencialo dirbti net ir sunkmečiu.

DnBNord banko analitikai užtikrina, kad informacinių technologijų ir ryšių sektorius yra vienas iš potencialių Lietuvos ūkio šakų. Jų teigimu, naujausi kompiuterių ir elektronikos pramonės sektorių duomenys nuteikia optimistiškai. Remiantis praėjusią savaitę minėto banko pristatyta Lietuvos ūkio ekonomine apžvalga „Lietuvos ekonomikos perspektyvos 2009“, „informacinės technologijos tapo neatsiejama kasdienybės dalimi ne tik versle, bet ir namų ūkiuose. Todėl, nepaisant to, kad gyventojai jau dabar uoliai veržiasi diržus, IRT sektoriaus paslaugos netaps pirmosiomis, kurių sąskaita būtų taupoma“.

Naujosios informacinės technologijos skverbiasi į įvairias verslo šakas, tad specialistų, gebančių dirbti su tokiomis technologijomis, poreikis yra didelis. Be to, dauguma įmonių yra kompiuterizavusios darbo vietas, tad reikia darbuotojų, kurie gebėtų prižiūrėti kompiuterius, galėtų greitai išspręsti kilusias problemas, užtikrintų tarptinklinį ryšį ir kita.

Taigi daugelio ūkio šakų kompiuterizavimas įmones verčia ieškoti gerai parengtų specialistų. Tačiau ir IT srities specialistai ieško jų poreikius atitinkančių darbdavių. „Kalbindami KTU Informatikos fakulteto studentus ir absolventus, siūlydami jiems darbo vietas, pastebėjome, jog IT srityje problemų dėl darbo vietų tikrai nėra daug, nes žmonės vis dar patys renkasi, kurios įmonės jiems labiausiai tiktų, atitiktų jų darbo patirtį ir kokias darbo sąlygas šios įmonės siūlo“, – dėstė KTU Karjeros centro vadovė K. Bakšaitė.

Dekanas prof. A. Targamadzė nesistebi, kad fakulteto studentai ir absolventai darbdaviams kelia gan aukštus reikalavimus: „Jau įsitikinome, kad KTU Informatikos fakulteto paruošti specialistai sėkmingai įsitvirtina tiek Lietuvos, tiek užsienio darbo rinkose. Dalis jų steigia savo įmones ir tampa darbdaviais, ieškančiais gerų specialistų.“

 

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min