Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KTU Inovacijų ir verslo centre atidaryta didžiausia Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija

Laboratorijos atidaryme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mobiliųjų aplikacijų laboratorija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 29 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) Inovacijų ir verslo centre, prieš prasidedant tarptautinei konferencijai „Inovacijų ir verslumo ekosistemų vystymas“, atidaryta didžiausia Lietuvoje dvidešimties darbo vietų mobiliųjų aplikacijų laboratorija su naujausios kartos „Samsung“ planšetiniais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, išmaniaisiais televizoriais ir kita vaizdo įranga.

Laboratorija atidaryta keturšalės sutarties, pasirašytos tarp KTU, UAB „Omnitel“, UAB „App Camp“ ir „Samsung Electronics Baltics SIA“, pagrindu.

Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje studentai mokysis šiuolaikinių informacinių ir telekomunikacijų technologijų, atliks praktikos darbus, tyrėjai vykdys mokslinius tyrimus, verslo įmonių specialistai gilinsis į mobiliųjų telekomunikacijų srities aktualių problemų sprendimus. Reikšmingiausi mokslinių ir praktinių tyrimų rezultatai bus pateikti mokslinėse ir mokslo populiarinimo publikacijose, su jais susipažins visuomenė.

Anot KTU rektoriaus prof. Petro Baršausko, universiteto ir verslo bendradarbiavimas juda visu pajėgumu. „Jaunų žmonių entuziazmas, valstybės parama, mokslininkų ir verslininkų iniciatyvos sukurs, sakyčiau, sinerginį inovacijų sprogimą. Vykstant tarptautinei konferencijai „Inovacijų ir verslumo ekosistemų vystymas“ turime puikią progą parodyti, kad mes ne tik diskutuojame apie inovacijas, bet ir veikiame“, – sakė KTU rektorius.

Laboratorijos steigime dalyvaujančios įmonės ir universitetas per metus laboratorijos įrangai, paslaugoms, darbuotojų atlyginimams bei patalpų išlaikymui skirs apie 270 tūkst. litų, per trejus metus ši suma išaugs daugiau nei 500 tūkst. litų.

„Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos Lietuvos aukštosiose mokyklose yra puikus pavyzdys, kaip verslas ir mokslas suvienija savo pajėgas ne tik generuojant idėjas, bet ir skatinant jaunus žmonės šias idėjas paversti realybe. Tikiu, kad „Omnitel“ pagalba išleidžiant studentų sukurtas mobiliąsias aplikacijas į apyvartą praktiniam panaudojimui dar labiau paskatins juos aktyviai taikyti savo idėjas“, – teigė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis. Jam pritarė ir „App Camp“ generalinis direktorius Tomas Martūnas – jis tikįs, kad laboratorijoje gims nuostabūs sprendimai, kurie garsins ne tik laboratoriją ir universitetą, bet ir visą Lietuvą.

„Glaudžiai bendradarbiaudama su universitetais, tyrimų centrais ir kitomis mokymo įstaigomis visame pasaulyje, Samsung nuolat investuoja į inovacijų vystymą, laboratorijų kūrimą ar mokslinius tyrimus. Didžiuojamės galėdami visapusiškai prisidėti prie akademinių sprendimų vystymo ir Lietuvoje bei taip pasidalinti savo ilgamete patirtimi ir naujausiomis technologijomis“, – sakė „Samsung“ vadovas Baltijos šalyse Josephas Kimas.

Mobiliųjų aplikacijų laboratorija įkurta naujai įrengtose KTU Inovacijų ir verslo centro patalpose (Studentų g. 67, Kaunas), jos strateginei veiklai bei projektams vadovaus universiteto skirta vadovė Inga Dobrovolskė, taip pat universitetas nuolatos rūpinsis įrangos techniniu aptarnavimu, organizuos studentams skirtus mokymus, individualias konsultacijas kaip kurti mobilias aplikacijas.

„App Camp“ specialistai dalinsis sukaupta patirtimi apie programėlių kūrimą, dizainą, platinimą, konsultuos autorinių teisių apsaugos klausimais, padės parengti verslo strategiją ir pristatyti sukurtus sprendimus rinkai. „Omnitel“ aprūpins modernią laboratoriją greitu ryšiu, viešins sukurtą programinę įrangą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, kuriose veikia „TeliaSonera“ grupė. Ši įmonė taip pat rūpinsis nuolatiniu laboratorijos įrangos ir programų atnaujinimu.

VIDEO: KobraTV - Reportažas - Mobiliųjų aplikacijų laboratorija atidaryta
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min