15min be reklamos
2022 10 14, 09:25

Kultūros darbuotojai skleidžia gerąją žinią apie sutelktinį finansavimą

Rugsėjo pabaigoje Šakių rajono Zyplių ir Gelgaudiškio dvaruose vykusio respublikinio kvalifikacijos tobulinimo renginio „Sutelktinio finansavimo galimybės kultūros sektoriui“ dalyviai visoje Lietuvoje jau dalinasi įgytomis žiniomis – jos sklinda Alytaus, Utenos, Šiaulių, Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Klaipėdos, Skuodo, Neringos, Marijampolės bei kitose savivaldybėse.
Kultūros darbuotojai skleidžia gerąją žinią apie sutelktinį finansavimą
Kultūros darbuotojai skleidžia gerąją žinią apie sutelktinį finansavimą / Šakių rajono Švietimo pagalbos tarnybos nuotr.

Daugelis mokymų dalyvių teigia įgiję naujų žinių ir jomis noriai dalinasi su kitais kultūros bendruomenės nariais. Sutelktinė veikla atveria naujas galimybes papildomai finansuoti kultūros renginius, meno projektus.

Mokymai informatyvūs ir naudingi

Alytaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė tikina, kad mokymai „Sutelktinio finansavimo galimybės kultūros sektoriui“ buvo informatyvūs ir naudingi. „Buvau girdėjusi apie sutelktinį finansavimą, bet neturėjau informacijos apie jo galimybes ir ypač platformas“, – teigia ji.

Pašnekovei pritaria ir Lekėčių mokyklos – daugiafunkcio centro (Šakių r.) mėgėjų teatro kolektyvo vadovė Vaida Brazaitienė: „Apie sutelktinį finansavimą žinojau labai nedaug ir maniau, kad lietuviškų platformų netgi nėra, jos gyvuoja tik užsienyje...“ O štai Janina Rekašienė, Akmenės r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė pripažįsta, kad informacijos apie sutelktinio finansavimo platformas iki šiol neturėjusi.

Regina Skomskienė, Utenos r. savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė apie sutelktinio finansavimo platformas buvo šiek tiek girdėjusi iš viešosios erdvės, pavyzdžiui, apie A.Tapino organizuotą „Bayraktaro“ pirkimo iniciatyvą ar 2015 metais Vilniuje vykusį Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios kariliono pirkimą iš visuomenės suaukotų lėšų.

Mokymų naudą pripažįsta ir renginio organizatoriai – pasak projekto vadovės, Šakių r. Švietimo pagalbos tarnybos neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorės Tatjanos Vrubliauskienės, mokymų metu ne tik įgyta naujų žinių, bet ir užsimezgė naujos pažintys, atsivėrė bendradarbiavimo galimybės, o mokymų dalyviams kilo naujų idėjų kaip surasti lėšų naujiems sumanymams įgyvendinti.

Pasinaudos įgytomis žiniomis

Projekto „Sutelktinio finansavimo galimybės kultūros sektoriui“ iniciatorė, Šakių r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė, šiomis dienomis su mokymų dalyviais dalijasi projekto metu lektoriaus parengta mokymų medžiaga ir kviečia „tiek pačios medžiagos, tiek gautų žinių nepastumti gilyn į stalčių, o kuo plačiau jomis pasidalinti regionuose su kultūros ir meno bendruomene“.

Šakių rajono Švietimo pagalbos tarnybos nuotr./1Kultūros darbuotojai skleidžia gerąją žinią apie sutelktinį finansavimą
Šakių rajono Švietimo pagalbos tarnybos nuotr./1Kultūros darbuotojai skleidžia gerąją žinią apie sutelktinį finansavimą

Į klausimą, ar ketina pasinaudoti įgytomis žiniomis, kalbinti mokymų dalyviai atsakė teigiamai. Lekėčių mėgėjų teatro įkūrėja ir vadovė Vaida Brazaitienė sako vykdanti daug įvairių kultūros projektų ir jau ketina juos pateikti sutelktinio finansavimo platformose.

Uteniškė Regina Skomskienė ir Janina Rekašienė iš Akmenės r. savivaldybės mokymuose įgytomis žiniomis kol kas dalinasi su kolegomis, savivaldybėse esančių kultūros įstaigų vadovais ir skleidžia gerąją žinią apie sutelktinio finansavimo platformų teikiamas galimybes. Pasak J. Rekašienės, ši idėja puikiai tinka nevyriausybinėms organizacijoms, dalyvaujančioms Kultūrinės veiklos plėtros projektų finansavimo konkursuose, taip pat meno kūrėjams.

Mokymuose dalyvavusi Alytaus miesto savivaldybės atstovė Vilma Liaukuvienė

ketina kviesti Šakių rajone vykusių mokymų lektorių Vaidą Jokūbaitį į savo miestą. „Konkrečios idėjos dar neturime, tačiau norime žinias apie sutelktinį finansavimą perteikti kitiems kultūros bendruomenės nariams“, – naujais sumanymais dalijasi miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja.

Dalijosi patirtimi ir dalino patarimus

Kultūros darbuotojams skirto kvalifikacijos tobulinimo renginio „Sutelktinio finansavimo galimybės kultūros sektoriui“ mokymus vedė vienos Lietuvoje sėkmingai gyvuojančios sutelktinio finansavimo platformų vystytojas, ekonomikos magistras Vaidas Jokūbaitis. Lektorius klausytojams akcentavo, kad sutelktinis finansavimas negali pakeisti tradicinio finansavimo, bet yra idėjų, projektų, kuriuos įgyvendinant verta pasinaudoti sutelktinio finansavimo platformomis.

Labiausiai mokymų dalyviai džiaugėsi lektoriaus pateiktais konkrečiais patarimais – nuo ko pradėti ruošiantis sutelktinio finansavimo kampanijai, kaip parengti sėkmingą projektą bei jį pristatyti, vėliau palaikyti ir organizuoti komunikaciją.

Pasak V.Jokūbaičio, pateikiant idėją sutelktinio finansavimo platformai svarbu laikytis kelių žingsnių: tinkamai pasiruošti, startuoti, eiti tik pirmyn, nesustoti ir nepasiduoti.

„Rėmėjai finansuoja idėjas, kurios juos žavi ir žmones, kuriais jie gali pasitikėti. Prisistatykite ir pateikite susijusios asmeninės informacijos, trumpai pristatykite savo projektą ir pasakykite, kodėl jis jums yra svarbus. Paaiškinkite, kaip suteikta parama padės jums pasiekti savo tikslą. Būkite tikslūs, bet kalbėkite nuoširdžiai ir asmeniškai. Paklauskite savęs – ar žmogus, sustojęs skaityti šioje vietoje, būtų pasirengęs jus paremti?“, – patarimus dalijo vienos pirmųjų Lietuvoje sutelktinio finansavimo platformų įkūrėjas. „Pasiseka projektai, kurie iškart yra viešinami, aktyviai komunikuojama su projekto dalyviais ir partneriais“, –komunikavimo svarbą akcentavo V.Jokūbaitis.

Projektą „Sutelktinio finansavimo galimybės kultūros sektoriui“ įgyvendina Šakių r. Švietimo pagalbos tarnyba, Šakių r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, jį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“, Šakių r. savivaldybė bei jai priklausančios įstaigos.

Projektą finansuoja:

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba ir Šakių r. savivaldybė
Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba ir Šakių r. savivaldybė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min