Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kunigų seminarijos šiemet pasipildė 13 naujokų

 Vilniaus universitetinės ligoninės atnaujinto operacinio bloko atidarymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kunigas
Šaltinis: BNS
0
A A

Į tris Lietuvoje veikiančias kunigų seminarijas šiemet priimta 13 jaunuolių. Dalis jų studijuos parengiamajame kurse, dalis – iš karto pirmame kurse.

Daugiausiai stojančiųjų rinkosi Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminariją: čia į parengiamąjį kursą priimti keturi asmenys, o į pirmąjį filosofijos kursą – trys nauji studentai.

„Buvo septyni kandidatai ir iš jų keturi priimti į propedeutinį kursą, o trys – tiesiai į pirmą kursą. Dar vienas stojo Kaune, bet siunčiamas į Vilnių, į propedeutinį kursą“, – BNS sakė Vilniaus seminarijos vicerektorius Andžejus Šuškevičius.

Kauno kunigų seminarija savo ruožtu skelbia šiemet priėmusi keturis jaunus vyrus, trys iš jų studijuoja Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakultete, o vienas metams vyksta į Vilniaus Šv. Juozapo seminarijos parengiamąjį kursą.

Mažiausiai – du naujokai – šiemet priimti į Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminariją, abu jie studijas pradeda parengiamajame kurse.

„Čia planų nėra, kiek Dievas duoda, tiek ir stoja (...). Aš manau, kad pakankamas yra kunigų skaičius. Aišku, yra, kad vienam kunigui tenka kelios parapijos, iš tos pusės būtų galima pasakyti, kad yra didelis krūvis, bet kita vertus, mažos parapijos neišlaikytų atskiro kunigo“, – BNS sakė Telšių seminarijos rektoriaus sekretorius kunigas Renatas Liuberskis.

Būsimieji kunigai studijuoja filosofiją, teologiją, užsienio kalbas ir kitus dalykus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min