Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kvies pažinti pasaulį negalią turinčių žmonių akimis

Kvies pažinti pasaulį negalią turinčių žmonių akimis.
Renginio plakatas / Kvies pažinti pasaulį negalią turinčių žmonių akimis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant Tarptautinei žmonių su negalia dienai, Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) ruošiasi gruodžio 2–3 d. vyksiantiems atviriems renginiams. Šiemet ir vėl organizuojama praėjusiais metais VU Filosofijos fakultete itin pasisekusi konferencija „Jaunų žmonių su negalia integracija į Lietuvos švietimo sistemą“.

Pasak VU SA socialinės srities koordinatorės Indrės Širvinskaitės, svarbu suvokti, kad studentai su specialiaisiais poreikiais turi didelį potencialą, ir tik sąlygų gerinimas universitete paskatins tokius žmones siekti mokslinės ar profesinės karjeros.

Ar negalia yra kliūtis siekti aukštojo mokslo? Tai buvo vienas svarbiausių praėjusių metų konferencijoje keltų klausimų. Joje taip pat nagrinėtos neregių galimybės studijuoti, Aspergerio sindromą turinčiųjų darbo paieškos, gestų kalbos studijų problemos. Diskusijose dalyvavo ne tik dėstytojai ir įvairių sričių specialistai – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narys Giedrius Storškus, aktorė Inga Filipovič, tačiau ir patys studentai. VU studentas Matas Geležauskas retoriškai klausė: „Jei nevaikšto, tai ir nemąsto? O gal didžiausia negalia slypi požiūryje?“

Renginys universiteto bendruomenės nariams suteiks galimybę pažinti VU kitomis juslėmis – taip, kaip jį jaučia studentai, turintys fizinę negalią.

Šiųmetiniai renginiai

Šįkart renginiai truks dvi dienas. Gruodžio 2 d. studentai galės dalyvauti programos „Be etikečių“ organizuojamoje socialinėje akcijoje „Ten pat, bet kitaip“, vyksiančioje VU centriniuose rūmuose. Renginys universiteto bendruomenės nariams suteiks galimybę pažinti VU kitomis juslėmis – taip, kaip jį jaučia studentai, turintys fizinę negalią. Organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, į kurias svečiai kviečiami registruotis dėl riboto dalyvių skaičiaus.

Gruodžio 3 d. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vyks konferencija „Jaunų žmonių su negalia įtraukimas į Lietuvos švietimo sistemą’14“.

Šiųmetėje konferencijoje bus siekiama atsispirti nuo pernai iškeltų problemų, bus kalbama apie tai, kokių veiksmų reikia imtis, kad studentų su specialiaisiais poreikiais situacija aukštosiose mokyklose pagerėtų. Diskutuoti kviečiama plati auditorija svečių: nuo VU bendruomenės narių ir kitų aukštųjų mokyklų atstovų, iki suinteresuotų organizacijų, valstybinių institucijų atstovų. Negalėsiantiems dalyvauti konferencijoje organizatoriai pasiūlys prie jos prisijungti internetu – ji bus tiesiogiai transliuojama portale 15min.lt.

Kam to reikia?

Lietuvos universitetuose per dešimt metų (2004–2014) žmonių su negalia skaičius išaugo dvigubai, kolegijose – beveik penkis kartus. Akademinei bendruomenei teko didelė atsakomybė už tokį aplinkos pritaikymą, kuris sudarytų sąlygas studentams su negalia aktyviai dalyvauti akademiniame gyvenime.

Deja, tenka pripažinti, kad šiuo metu dauguma universitetų vis dar nėra visapusiškai pritaikyti žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių. „Liūdna, kai jaunas žmogus specialybę priverstas rinktis pagal tai, ar gali patekti į aukštosios mokyklos pastato vidų. Nepritaikyta universitetų infrastruktūra yra tik pirmoji kliūtis, su kuria susiduriama. Dalis dėstytojų nepasiruošę dirbti su specialiųjų poreikių turinčiais studentais. Dėl netinkamo visuomenės požiūrio šie studentai nėra visavertiškai įtraukiami į akademinę bendruomenę. Konferencijos metu tikimės rasti optimaliausių šių problemų sprendimo būdų bei kuo greičiau imtis veiksmų“, – teigia VU SA socialinės srities koordinatorė I. Širvinskaitė.

Visi renginiai – atviri bei nemokami, į juos kviečiama registruotis VU SA internetiniame puslapyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min