Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lenkijos lietuviai S.Skverneliui išsakys rūpesčius dėl švietimo situacijos

Lenkijoje gyvenantys lietuviai pas juos atvykstančiam premjerui Sauliui Skverneliui žada išsakyti rūpesčius dėl švietimo situacijos – vietos mokyklose trūksta lietuviškų vadovėlių, nerimą kelia siūlymai, galintys apriboti Lietuvos istorijos ir geografijos dėstymą bei Lietuvos teikiamą paramą.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Danutė Valukonytė sako, kad ministro pirmininko sprendimas švęsti Žolinę Punske vietos bendruomenei svarbus kaip Lietuvos paramos ženklas.

„Mes, Lenkijos lietuviai, gyvename lietuvių etninėse žemėse ir jaučiamės šeimininkais šitame Lenkijos kampelyje. Labai džiaugiamės, kad atvyksta premjeras. Mums labai reikia paramos, kad pajustume, kad esame svarbūs Lietuvai“, – BNS sakė B.Valukonytė.

Jos teigimu, bendruomenė premjerui ketina išsakyti savo problemas dėl švietimo reformos.

Lietuviškos Seinų „Žiburio“ gimnazijos direktorius Algirdas Vaicekauskas sakė, kad net ir per lietuvių kalba vedamas pamokas moksleiviai turi mokytis iš lenkiškų vadovėlių, ir šį klausimą Lenkija sprendžia labai vangiai.

„Turime vadovėlių tik lietuvių kalbai, o kiti dalykai mokomi iš lenkiškų vadovėlių. Vadovėlių klausimas labai aktualus ir labai vangiai sprendžiamas“, – BNS sakė A.Vaicekauskas.

Jo teigimu, problemų gali sukelti rengiamas švietimo ministro įsakymas, galintis apriboti finansavimą Lietuvos istorijos ir geografijos pamokoms.

Be to, šiuo metu dar vyksta ginčas teisme dėl Seinų savivaldybės skolos mokyklai.

Anot A.Vaicekausko, nerimą taip pat kelia vadinamojo Lenkijos patriotinio judėjimo parengtas įstatymo projektas uždrausti užsienio šalims remti nevyriausybines organizacijas. Tai gali sukliudyti Lietuvos paramą vietos lietuvių veiklai.

Lenkijoje gyvena apie 5 tūkst. lietuvių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais