Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LEU studentų mitinge – kritika dėl mažesnio finansavimo pedagogų bakalauro studijoms

Lietuvos edukologijos universiteto studentai suorganizavo piketą.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos edukologijos universiteto studentai suorganizavo piketą.
Šaltinis: BNS
2
A A

Maždaug šimtas Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentų trečiadienį susirinko į mitingą prie Švietimo ir mokslo ministerijos, kur protestavo prieš mažinamą finansavimą pedagogų bakalauro studijoms.

Nešini plakatais, tokiais kaip „Diplomas, kuris nežemina“ arba „Ar Lietuvai reikia mūsų“, studentai reiškė nepasitenkinimą dėl Vyriausybės sprendimo naikinti valstybės finansuojamų bakalauro studijų krepšelius būsimiems mokytojams dalykininkams.

„Stipriai sumažės mūsų universiteto studentų skaičius. Taip yra mažinama moksleivių galimybė pasirinkti savo ateitį, pasirinkti savo specialybę“, – žurnalistams sakė viena protesto akcijos organizatorių, LEU Studentų atstovybės prezidentė Greta Mažul.

Prie Švietimo ir mokslo ministerijos mitinguotojai pastatė medinį automobilio karkasą, norėdami pabrėžti, kad švietimo sistema negali „važiuoti“ į priekį.

Mitinguotojų išėjo pasitikti ministerijos atstovai. Jiems studentai įteikė laišką ministrei Jurgitai Petrauskienei.

„Mes nesame prieš reformas. Esame sąmoningi studentai ir mes suprantame, kad pedagogų sistemą reikia pertvarkyti, (...) bet mes tiesiog nesuprantame, kodėl nesiūlydama alternatyvos Vyriausybė naikina mūsų universiteto švietimo sistemą“, – sakė G.Mažul.

„Tačiau mūsų studentai yra pikti ne tik dėl to. Mums nusibodo būti žeminamiems, mums nepatinka, kad nuolatos yra menkinamas mūsų pasirinktos specialybės ir mūsų aukštosios mokyklos vardas“, – pridūrė ji.

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai situaciją žadėjo pakomentuoti vėliau trečiadienį.

Vyriausybė balandį pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam planui, pagal kurį šiemet turėtų būti sumažintas finansavimas norinčiųjų tapti pedagogais bakalauro studijoms. Būsimiems ugdymo mokslų pirmakursiams universitetuose numatoma pasiūlyti 141 studijų krepšelį. Pernai norintiesiems tapti mokytojais universitetuose buvo numatyta 320 vietų.

2017 metais numatoma šiek tiek didesnį finansavimą nei pernai pasiūlyti mokytojams rengti nuosekliuoju būdu profesinėse studijose – planuojama skirti 150 valstybės finansuojamų studijų vietų pedagogikos krypties profesinėms studijoms. Pernai čia buvo skirtos 136 vietos.

VIDEO: Lietuvos edukologijos universiteto studentai suorganizavo piketą

Švietimo ir mokslo ministerija pakeitimus aiškina tuo, kad stojantieji pastaraisiais metais nesirenka dalyko pedagogikos studijų bakalauro pakopoje. Todėl mokytojus dalykininkus – chemijos, matematikos, fizikos, gamtos mokslų dalyko, kitų sričių mokytojus – 2017 metais numatoma rengti tik nuosekliuoju būdu, pusantrų metų trukmės profesinėse studijose, į jas studijuoti gali ateiti baigusieji dalyko bakalaurą.

Pirmosios pakopos studijose numatoma rengti tik ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogus, pagalbos mokiniui specialistus.

Kolegijose būsimiems pedagogams siūlomas vietų skaičius didėtų nuo 110 iki 121.

Pagal ministerijos planą, iš viso valstybės finansavimą šiemet turėtų gauti 14,4 tūkst. stojančiųjų. Lėšų priėmimui į bakalauro ir vientisąsias studijas numatoma skirti tiek pat, kiek pernai – 8,4 mln. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min