Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 30d. 17:06

Lietuva finansiškai rems Fulbraito stipendininkus

Švietimo ir mokslo ministerija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Švietimo ir mokslo ministerija

Lietuva finansiškai prisidės prie Lietuvos mokslininkų ir studentų, gavusių prestižines JAV Fulbraito stipendijas, akademinio mobilumo, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

Tokius pokyčius numatantį memorandumą dėl akademinių mainų programos ketvirtadienį švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir JAV ambasadorė Lietuvai Anne Hall.

„Akademinių mainų sutartis tarp Lietuvos ir JAV kuria ryšius tarp žmonių, akademinių institucijų ir valstybių. Tai puiki galimybė toliau sėkmingai plėsti bendradarbiavimą“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

JAV ambasadorė Lietuvai Anne Hall pabrėžė, kad memorandumas užtikrins prestižinės Fulbraito programos tęstinumą ir ilgalaikį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir JAV akademinių bendruomenių.

Pagal naujos redakcijos susitarimo tarp Lietuvos ir JAV memorandumą, Lietuva kasmet rems iki 10 naujų Fulbraito programos dalyvių, padengdama jų kelionių į studijų ar mokslinių stažuočių vietą ir atgal išlaidas. Lietuva ir JAV glaudžiau bendradarbiaus atrenkant Lietuvos mokslininkus ir studentus Fulbraito stipendijoms.

Memorandume numatyta keistis informacija apie valstybių mokslo ir studijų institucijų dalyvavimą Fulbraito programoje siekiant nustatyti aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų veiklos prioritetus, tirti papildomų akademinių mainų poreikį, skatinti mokslo ir studijų institucijas sudaryti palankias sąlygas Fulbraito programos įgyvendinimui Lietuvoje.

Prestižinė JAV Fulbraito akademinių mainų programa remia užsienio studentų ir mokslininkų studijas bei tyrimus JAV. Kasmet suteikiama apie 8 000 stipendijų, programoje dalyvauja 155 šalys.

JAV Fulbraito akademinių mainų programa Lietuvoje veikia jau 25 metus. Nuo 1992 m. JAV Vyriausybės stipendijos skirtos 199 Lietuvos piliečiams – 103 mokslininkams ir dėstytojams bei 96 studentams – vykusiems į JAV, taip pat 204 amerikiečiams – 124 mokslininkams ir 80 studentų – vykusiems į Lietuvą.

Lietuvos ir JAV memorandumo dėl Fulbraito programos atnaujinimas prisidės įgyvendinant Vyriausybės programą, kurioje numatyta plėsti ir intensyvinti strateginį bendradarbiavimą su JAV mokslinių tyrimų srityje, didinti mokslininko karjeros patrauklumą, talentų pritraukimą, skatinti mokslo tarptautiškumą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min