Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 1d. 14:27

Lietuvių kalbą studijuojantys užsieniečiai gali pretenduoti į valstybinę Kazimiero Būgos stipendiją

Knyga
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Knyga

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia Lietuvos valstybinių Kazimiero Būgos stipendijų konkursą. Šios stipendijos kasmet teikiamos užsieniečiams, užsienio šalių aukštosiose mokyklose studijuojantiems lietuvių kalbą. Stipendijos skiriamos siekiant skatinti domėjimąsi lietuvių kalba ir literatūra užsienyje.

Šiuo metu pasaulyje, daugiausiai Europoje, veikia daugiau nei 30 lituanistikos centrų, kuriuose per 100 humanitarų dėsto ir tiria lietuvių kalbą ir kultūrą. Apytikriais skaičiavimais, lietuvių kalbą ir kultūrą įvairiose pakopose užsienyje šiuo metu studijuoja per 600 studentų. Gausiausias būrys yra Lenkijoje, Čekijoje ir Vokietijoje.

Užsienio šalių aukštųjų mokyklų lituanistikos ir baltistikos centrai iki rugpjūčio 31 d. kviečiami atrinkti po vieną kandidatą iš savo studentų ir pateikti jo kandidatūrą Švietimo ir mokslo ministerijai.

Stipendija konkurso būdu skiriama vienerių akademinių metų laikotarpiui – 2013-2014 mokslo metams. Stipendijos dydis šiuo metu yra 1040 litų per mėnesį (8 bazinės socialinės išmokos).

Šiais mokslo mokslo metais K.Būgos stipendijas gauna 6 studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Italijos, Vokietijos, Izraelio, Čekijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose.

Stipendijas yra gavę 30 studentų, studijuojančių lietuvių kalbą Čekijos, Italijos, Lenkijos, Rusijos, JAV, Latvijos, Suomijos, Vokietijos, Izraelio universitetuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min