TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių slaugytojas į pelningą karjerą veda garsi rašytoja norvegė

C.Lønn ir P.Samoška
„MEDpersonalo“ nuotr. / C.Lønn ir P.Samoška
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Pusmetis intensyvių norvegų kalbos kursų, egzaminas ir darbo vieta Norvegijos sveikatos įstaigose garantuota. Skandinaviški atlyginimai bei socialinės garantijos vilioja ne vieną tobulėjimo galimybių ieškantį bendrosios praktikos slaugytojo diplomą turintį lietuvį. To siekti padeda norvegų kalbą lietuviams slaugytojams dėstanti garsi rašytoja Cecilie Lønn.

Patyrę bendrosios praktikos slaugytojai Norvegijoje – itin laukiami. Šios profesijos atstovų poreikis Skandinavijos šalyse yra toks didelis, kad kvalifikuoto personalo yra dairomasi ir už šalies ribų.

Norvegijoje norinčių dirbti slaugytojų netrūksta, tačiau ne visi ryžtasi mokytis kalbą. Minimalūs reikalavimai kandidatams yra ne tik turėti aukštojoje arba aukštesniojoje mokykloje įgytą bendrosios praktikos slaugytojo diplomą ir galiojančią bendrosios praktikos slaugos licenciją, bet ir išlaikyti norvegų kalbos egzaminą. Specializuotos norvegų kalbos mokytis siūloma jau nuo šių metų lapkričio 21 dienos.

Lietuviams slaugytojams išmokti norvegų kalbos „MEDpersonalas“ siūlo dviem būdais – penkias dienas per savaitę lankyti kursus Vilniuje ir už juos iš pradžių nemokėti (pinigai už kursus grąžinami per 1846 darbo valandas dirbant Norvegijoje, „Centric Care AS“, mat išlaikius egzaminą „MEDpersonalas“ būtent šioje įmonėje garantuoja darbą) arba mokytis kalbos internetu, tačiau už juos besimokančiajam reikia mokėti. Norvegų kalbos internetu moko viena geriausių norvegų kalbos dėstytojų C.Lønn, vėliau ėmusi medicinos srities specialistus mokyti specializuotos norvegų kalbos kursuose „Helsenorsk for deg!“ („Specializuota norvegų medicinos kalba tau!“). Tokiu pat pavadinimu norvegė išleido šiems kursams pritaikytą knygą, tinkančią naudoti mokyklose ir universitetuose. C.Lønn sudaryta pilna studijų programa vadovausis dėstytojai, kurie specializuotos norvegų kalbos mokys Lietuvoje.

„Daug metų mokiau būsimus gydytojus, slaugytojus, kitus medicinos profesijų atstovus, kurie norėjo išmokti norvegų kalbos. Studentai visada būdavo labai imlūs kalbai. Ir tai suprantama, kai žinai, jog tavo ateitis priklauso nuo kalbos“, – pasakojo C.Lønn

Norvegijoje sveikatos srityje yra taikomi aukšti reikalavimai kalbai, tačiau šios grupės atstovams būdavo mažai galimybių efektyviai ir greitai išmokti norvegų kalbą.

„Visiškai atsitiktinai su manimi susisiekė „MEDpersonalo“ vadovas Paulius Samoška, kuris pakvietė atvykti į Lietuvą, aplankyti Vilniuje esančią jo įmonę, kuri vykdo slaugytojų atrankas ir organizuojančią norvegų kalbos kursus prieš juos įsidarbinant Norvegijoje, – pasakojo C.Lønn. – Diskutavome, kaip galėtume pagerinti kokybę ir palengvinti kursus slaugytojams ir nusprendėme, kad reikia kurti mokymosi programą kartu su mokymosi medžiaga, kuri yra pritaikyta nuo A1 iki B2 lygio slaugytojams. Tai labai svarbu norint kalbą išmokti efektyviai ir greitai.“

„MEDpersonalas“ Lietuvoje vykdo slaugytojų atrankas (sutvarko visus reikalingus dokumentus) ir organizuoja specializuotus norvegų kalbos kursus slaugytojams. Išlaikę egzaminą, slaugytojai sudaro norvegišką darbo sutartį su partnerių įmone „Centric Care AS“ darbui slaugos namuose ar ligoninėse Norvegijoje, kur yra užtikrinamas norvegiškas darbo atlygis ir visos norvegiškos socialinės garantijos. Dažniausiai Norvegijoje slaugytojos dirba nuo 4 iki 8 savaičių, į Lietuvą pailsėti grįžta 2-4 savaitėms. Kelionių grafikus slaugytojas susitaria su savo būsima darbo vieta.

Pirmieji norvegų kalbos lygiai yra A1-A2. Minimalus reikalavimas slaugytojams – B1 lygis, tačiau daug kur Norvegijoje reikalaujama ir tikimasi, kad medicinos darbuotojas bus pasiekęs B2.

Norint pasiekti minimalius Norvegijos sistemos darbus sveikatos srityje reikalavimus, turėtų užtekti 23 savaičių intensyvaus mokymosi.

Norvegijoje nėra minimalaus mėnesinio atlyginimo, slaugytojų atlyginimai yra skaičiuojami pagal nustatytus „Tariff Lønn“ valandinius įkainius, kurie šiuo metu siekia apytiksliai nuo 199 iki 238 kronų per valandą. Papildomi priedai taikomi vakarais arba naktimis, savaitgaliais arba šventinėmis dienomis. Vidutiniškai slaugytoja dirba 150 valandų. Dalį valandų sudaro valandos su priedais, tokiu atveju mėnesinis atlyginimas išeina apie 35 000 kronų (apie 3 600 eurų) iki mokesčių. Alga gali kisti nuo išdirbtų valandų skaičiaus. Tuo tarpu Lietuvoje slaugytojų atlyginimas svyruoja nuo 450 iki 700 eurų.

„Išlaikius A1 lygio egzaminą, slaugytojai su mūsų įmone turi pasirašyti sutartį, iki sutarties pasirašymo mes suteikiame žmonėms teisę apsispręsti ar jie nori tęsti mokslus. Po sutarties pasirašymo, net ir pradėję dirbti, jie gali bet kada pasitraukti, tačiau turi padengti neišmokėtą kreditą už kalbos kursus ir su darbuotoju susijusias išlaidas (jeigu tokių yra). Mūsų tikslas – stengtis ir padėti žmonėms, kad jie norėtų dirbti ir jaustųsi gerai, nes tik jų dėka mūsų įmonė gali dirbti sėkmingai. Tačiau ne viskas priklauso tik nuo mūsų“, – pastebi „MEDpersonalo“ vadovas P.Samoška.

Įmonės vadovas pasakojo, kad norvegų kalbos kursus jau baigė ir Norvegijoje sėkmingai dirba apie 40 slaugytojų iš Lietuvos.

Daugiau informacijos apie kursus: medpersonalas.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Norvegija
Parašykite atsiliepimą apie 15min