Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 11d. 18:00

Lietuvoje įsikūrusiuose užsienio aukštųjų mokyklų filialuose bus galima studijuoti valstybės lėšomis

Gintaras Steponavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintaras Steponavičius

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė siūlymui, kad valstybė galėtų finansuoti studijas užsienio aukštųjų mokyklų filialuose, veikiančiuose Lietuvoje.

Kaip posėdyje sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, šiuo metu egzistuojanti tvarka, kurioje nenumatyta tokia galimybė, yra diskriminacinė, todėl ją reikia keisti.

„Žiūrint iš Europos Sąjungos teisės pozicijų ir apskritai (siekiant – BNS) vienodų galimybių jauniems žmonėms rinktis Lietuvos teritorijoje studijas, toks pakoregavimas atrodytų logiškas“, – sakė G.Steponavičius.

Ministro teigimu, šiuo metu Lietuvoje kaip atskiros įstaigos, o ne užsienio aukštųjų mokyklų filialai veikiantys, pavyzdžiui, ISM Ekonomikos ir vadybos universitetas arba LCC tarptautinis universitetas gali pritraukti studijų krepšelius -valstybės finansavimą studijoms. Tuo metu filialams tokia galimybė iki šiol nebuvo numatyta.

„Užsienio aukštųjų mokyklų filialai iki šiol buvo palikti neįtraukiant jų į studentų gautų krepšelių pasiskirstymą, kitaip tariant, į užsienio universitetų ar kolegijų filialus valstybės lėšų studentas net ir norėdamas neštis negali, tai atitinkamai apraše mes siūlome pakoreguoti nuostatą tokią galimybę numatant ir puikiai suprantant, kad, tarkime, kitomis teisinėmis formomis veikiančios užsienio aukštosios mokyklos Lietuvos studentams yra prieinamos“, – aiškino ministras.

Anot švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, Lietuvoje šiuo metu veikia vienintelis užsienio aukštosios filialas – Lenkijos Balstogės universiteto padalinys. Esą tokiu principu galėtų veikti ir britų ar kitų šalių aukštosios mokyklos, kurios, pasak G.Steponavičiaus, domisi galimybėmis organizuoti studijas Lietuvoje.

Keičiamos nuostatos reglamentuoja Lietuvos piliečių galimybes gauti „krepšelį“. Numatoma, kad tais atvejais, kai valstybės finansuojamas aukštosios mokyklos filialo studentas pereina studijuoti į kitą tos pačios mokyklos padalinį, veikiantį ne Lietuvoje, jis netenka valstybės finansavimo studijoms. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min