Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 29d. 14:53

Lietuvoje ketinančių studijuoti užsieniečių kvalifikaciją galės vertinti pačios aukštosios mokyklos

Studentai
Š.Mažeikos/BFL nuotr. / Studentai

Lietuva pereina prie europietiškos išsilavinimo pripažinimo sistemos – nuo šiol aukštosios mokyklos, priimdamos studentus, galės pačios įvertinti jų užsienyje įgytą vidurinio ar aukštojo mokslo diplomą. Šiandien posėdyje Vyriausybė patvirtino naują kvalifikacijų pripažinimo tvarką.

Lietuvoje iki šiol buvo taikytas griežtai centralizuotas akademinio pripažinimo modelis. Užsienyje įgytos kvalifikacijos vertinimą vykdė Studijų kokybės vertinimo centras, o pripažinimą – Švietimo ir mokslo ministerija. Dabar šios dvi procedūros sujungiamos į vieną. Be to, švietimo ir mokslo ministro įgaliotos aukštosios mokyklos galės stojančiojo užsienietišką diplomą įvertinti pačios. Studijų kokybės vertinimo centras, kaip ir anksčiau, lieka nacionalinė kvalifikacijų pripažinimo agentūra, į kurią kreipsis užsienyje diplomą įgiję asmenys, siekiantys, kad jų išsilavinimas būtų pripažintas nacionaliniu lygiu, galiotų darbui ir studijoms.

Taip pat atsisakoma mokslo laipsnių nostrifikavimo taikant pažangesnę mokslo laipsnių pripažinimo praktiką – užsienyje įgytą mokslinį laipsnį įvertins ir pripažins Lietuvos mokslo taryba.

Lankstesnė ir skaidresnė kvalifikacijų pripažinimo sistema sudarys palankesnes sąlygas Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumui ir akademiniam mobilumui – palengvins galimybes užsieniečiams studijuoti Lietuvoje.

Spartesnės užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo procedūros naudingos ne tik užsieniečiams, bet ir užsienyje išsilavinimą įgijusiems lietuviams, norintiems studijuoti Lietuvoje.

Iš 39 valstybių, įsijungusių į bendrą Europos aukštojo mokslo erdvę, trijuose ketvirtadaliuose šalių užsienietiškų diplomų pripažinimą studijų tikslais vykdo aukštosios mokyklos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min