Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 20d. 15:15

Lietuvoje veikiantis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras bendradarbiaus su Vilniaus universitetu

Susitarimas su VU
Susitarimas su VU

Vilniuje veikiantis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras ir Vilniaus Universitetas pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje.

„Tikiuosi, kad sutartis atvers didesnes galimybes ir paskatins kurti bendrus projektus, keistis ekspertais ir tyrėjais, rengti bendrus seminarus ir mokymus. Susitarimas taip pat sudarys galimybę Vilniaus universiteto studentams atlikti praktiką NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre“, – sakė centro direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius.

Sutartį pasirašė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrui atstovaujantis direktorius pulkininkas Romualdas Petkevičius ir laikinai einantis Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas prof. Jūras Banys.

Susitarimas taip pat sudarys galimybę Vilniaus universiteto studentams atlikti praktiką NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre.

Tai pirmasis NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro susitarimas su Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga. Ateityje Lietuvoje veikiantis NATO centras siekia pasirašyti panašius susitarimus ir su kitomis mokslinius tyrimus ir analizes vykdančiomis institucijomis.

NATO energetinio saugumo kompetencijos centras Vilniuje įkurtas 2012 metų liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. 2012 metų spalį, atlikus akreditacijos procedūras, centrui buvo suteiktas tarptautinės karinės organizacijos statusas.

Be Lietuvos, centro steigėjos yra dar penkios NATO šalys: Estija, Italija, Latvija, Prancūzija ir Turkija. Centrui vadovauja Lietuvos atstovas pulkininkas Romualdas Petkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min