Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 spalio 10d. 18:35

Lietuvos abiturientus vilios Kinijos universitetai

Kinijos vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kinijos vėliava
Vis drąsiau studijas užsienyje besirenkantiems Lietuvos moksleiviams nuo 2019 m. atsiveria nauja rimta alternatyva. Reaguodami į milijardines Kinijos investicijas, skirtas studentų iš Europos pritraukimui, studijų organizatoriai lietuviams pradėjo siūlyti pilnas bakalauro ir magistro programas prestižiniuose Tolimųjų Rytų supervalstybės universitetuose.

Nauja aukštojo mokslo lyderė?

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad tarptautinių studentų skaičius Kinijoje per pastaruosius 10 metų augo sparčiausiai pasaulyje ir kasmet didėjo po 10 proc. Nuo 2017 m. šalyje pradėtas 6 milijardų vertės „Double World-Class“ projektas, skirtas pagerinti aukštojo išsilavinimo kokybę: išsikeltas ambicingas tikslas pertvarkyti studijų programas taip, kad net 42 universitetai patektų į oficialų geriausių pasaulio universitetų sąrašą (Times Higher Education World University Ranking). Būtent su tokiais universitetais susitarimus dėl pirmųjų lietuvių studentų priėmimo sudarė studijų užsienyje organizatorius „Kastu International“.

Iki šiol jaunimas iš Lietuvos studijuoti Kinijoje galėjo pusmetį arba metus pagal mainų programas. „Šiemet sutarčių pagrindu pradedame bendradarbiauti su universitetais Šanchajuje, Čangčune, Šenzene, Pekine ir kituose Kinijos megapoliuose. Juose nuo 2019 m. lietuviai galės studijuoti ir įgyti aukštąjį universitetinį išsilavinimą gamtos mokslų, sveikatos mokslų, technologijų, socialinių mokslų ir kituose akademiniuose laukuose“, – teigia „Kastu International“ vadovas Artur Jefimov.

Sąlygos geresnės nei vietiniams

Kinijos vyriausybė, reaguodama į tarptautinės darbo rinkos pokyčius, tarptautinių studentų skaičiaus didinimą pernai paskelbė prioritetiniu tikslu. Dėl to, pasak studijų organizatorių, užsienio studentams Kinijoje siūlomos žymiai geresnės sąlygos nei vietiniams kinams. Tarptautiniai studentai gyvena moderniuose bendrabučiuose, jiems sudaromos palankios studijų finansavimo sąlygos.

123rf.com/Studentai
123rf.com/Studentai

Nors studijos Kinijoje yra mokamos ir vidutiniškai kainuoja 2000-5000 eurų per metus, studentams iš užsienio sudaromos galimybės gauti vyriausybės arba universiteto pilną arba dalinę stipendiją. Pilna stipendija Kinijoje padengia ne tik studijų kainą, bet ir gyvenimo bendrabutyje išlaidas, sveikatos draudimą bei visas būtiniausias pragyvenimo išlaidas. Be to, gavę leidimą europiečiai studentai gali papildomai užsidirbti, nes yra itin paklausūs Kinijos darbo rinkoje. Pavyzdžiui, atlygis už valandos trukmės anglų kalbos pamoką siekia 12-25 eurus.

Absolventus graibstys Kinijoje ir Lietuvoje

Pasak „Kastu International“ atstovų, studijos Kinijoje lietuviams turėtų būti patrauklios ne tik dėl galimybės pažinti šios šalies kultūrą, bet ir dėl unikalių karjeros perspektyvų. Kinijoje mokslus baigiantiems studentams atsiveria pasaulinė darbo rinka. Šiuo metu Kinijoje veikia 500 didžiausių pasaulio kompanijų, o Kinijos ekonomika užima 2 vietą pasaulyje. Nuolat stiprėjanti Kinijos pozicija tarptautinėje arenoje lemia tai, kad vis daugiau įmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europoje siekia bendradarbiauti su šia Azijos supervalstybe. Dėl to nuosekliai auga specialistų, kalbančių kinų kalba bei turinčių patirties Kinijoje, paklausa.

Nors tarptautiniams studentams Kinijoje visų pirma yra siūlomos studijos anglų kalba, praktika rodo, jog daugelis jų pasinaudoja unikalia galimybe įgauti ir kinų kalbos įgūdžių. Žmogiškųjų išteklių specialistai pastebi, kad ryšiai su Kinija tampa aktualūs ir daugeliui Lietuvos įmonių, todėl namo po studijų grįžę absolventai vietos darbo rinkoje turės unikalų pranašumą.

Kokių dokumentų reikia?

Nuo šių metų stojimas į Kinijos universitetus galimas naudojantis centralizuota lietuviška „Kastu International“ stojimo sistema. Stojantiesiems į Kinijos universitetus reikia pateikti analogiškus dokumentus, kaip ir stojant į universitetus kitose Europos šalyse. Pagrindiniai reikiami dokumentai: brandos atestatas, o magistro studijų atveju – bakalauro diplomas, pažymių išrašas, anglų kalbos lygį patvirtinantis testas. Galimi papildomi dokumentai: studijų planas, medicininė pažyma, rekomendacijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min