Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 20d. 09:49

Lietuvos akademinei bendruomenei pristatomas į studentus orientuotų studijų modelis

Studentai
Photos.com nuotr. / Studentai

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) visuomenei pristato į studentus orientuotų studijų modelį (angl. – Student centered learning) ir šio modelio įgyvendinimo metodiką. Įdiegti į studentus orientuotą studijų modelį visų 47–įų Bolonijos proceso šalių švietimo ministrai įsipareigojo pasirašydami Leuven ir Louvain–la–Neuve Komunikatą 2009 m. Akademinė bendruomenė kviečiama vertinti LSAS darbo grupės parengtą metodiką, diskutuoti ir teikti siūlymus, kaip užtikrinti efektyvų modelio įgyvendinimą Lietuvos aukštosiose mokyklose.

„Europos šalys, įsipareigojusios įgyvendinti į studentus orientuotų studijų modelį, išreiškė kitokį požiūrį į mokymo ir mokymosi procesą. Sutarta, jog būtina kurti efektyvesnes studijų programas, paramos studentams struktūras, užtikrinti visų trijų studijų pakopų lygiavertiškumą. Modelį įgyvendinus Lietuvoje būtų keliami didesni reikalavimai studijų kokybei, skatinama plėtoti lankstesnes, individualiai pritaikomas švietimo programas ir aukštojo mokslo tarptautiškumą“, – teigia LSAS prezidentas Arūnas Mark.

Pasak LSAS prezidento darbo grupė parengė modelio įgyvendinimo metodiką vadovaudamasi Europos studentų sąjungos (ESU) patvirtintomis Europos į studentus orientuotų studijų modelio gairėmis, Lietuvos bei užsienio mokslininkų darbais, studentų bei dėstytojų apklausos rezultatais. Su į studentus orientuotų studijų modeliu galite susipažinti interneto svetainėje http://apklausos.lsas.lt/?survey=2766ae4fd0f70b9c453c0980b0c2290b. Taip pat kviečiame vertinti ir teikti pastabas parengtai metodikai iki 2011 m. vasario 1 d., į kurias bus atsižvelgiama teikiant siūlymus aukštosioms mokykloms dėl modelio įgyvendinimo.

Į studentus orientuotų studijų modelis jau yra taikomas Belgijos, D. Britanijos, Danijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Švedijos aukštosiose mokyklose. Dalis šio modelio principų jau yra taikomi ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ir VU Ekonomikos fakultete.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min