Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 26d. 10:32

Lietuvos doktorantas išsprendė sudėtingą inžinerinį galvosūkį: atsidūrė tarp aštuoniolikos geriausių pasaulyje

Aleksandras Vasjanovas
VGTU nuotr. / Aleksandras Vasjanovas

Tarp aštuoniolikos pasaulio jaunųjų mokslininkų, teisingai išsprendusių konkurso „2017–2018 Circuit Analysis & Design Contest“ uždavinį, pateko ir Lietuvos Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakulteto Kompiuterijos ir ryšių technologijų katedros doktorantas Aleksandras Vasjanovas.

Konkursą, kaip rašoma pirmadienį VGTU išplatintame pranešime, organizavo Elektros ir elektronikos inžinierių instituto Kietojo kūno grandynų draugija (angl. IEEE Solid-State Circuits Society). Konkurso metu mokslininkai sprendė inžinerinį galvosūkį, kurį reikėjo įgyvendinti sukūrus elektrinę schemą ir patikrinus jos veikimą su konkurso organizatorių nurodyta programine įranga.

Šis galvosūkis, doktoranto disertacijos vadovo, VGTU Kompiuterijos ir ryšių technologijų katedros docento dr. Vaidoto Barzdėno teigimu, buvo sunki užduotis, mat tokio tipo „galvosūkius“ dažniausiai sprendžia visa inžinierių grupė.

„Elektronikos inžinerijos pramonėje tokių uždavinių sprendimuose dalyvauja inžinierių komandos pradedant vystyti naujausius elektronikos gaminius, kuomet elektronikos inžinieriams pateikiama tik idėja, o jie bando realizuoti ją įvairiais inžineriniais sprendimais. Tada jie kuria ir bando įvairius schemotechninius sprendimus, juos kompiuteriniu būdu modeliuoja, siekdami įsitikinti teisingu šios idėjos įgyvendinimu. Tai bene vienas iš sunkiausių etapų projektuojant bei gaminant šiuolaikinius elektronikos gaminius“, – pranešime cituojamas V.Barzdėnas.

VGTU nuotr./Aleksandras Vasjanovas
VGTU nuotr./Aleksandras Vasjanovas

Lietuvos doktoranto sėkmė sprendžiant uždavinį, anot jo, dar kartą įrodo, kad mūsų šalies mokslininkai savo lygiu ir žiniomis nenusileidžia garsiausiems pasaulio universitetų jauniesiems mokslininkams – kartais savo pastangomis, žingeidumu pastaruosius ir lenkia.

Lietuvio doktoranto vardas atsidūrė greta tokių elektronikos inžinerijoje lyderiaujančių universitetų kaip Texas A&M University, University of California (Berkeley), Korea University, KU Leuven, Tsinghua University ir kitų jaunųjų mokslininkų vardų.

Konkurso užduotis, kaip pasakoja pats A.Vasjanovas, pasirodė įdomi tuo, kad reikėjo sukurti principinę elektrinę schemą, kurios išėjime būtų generuojamas atitinkamų įvardintų parametrų ir formos signalas.

„Tokio tipo užduotys lavina ne tik elektrinių schemų projektavimo ir tyrimo įgūdžius, bet ir skatina mąstyti plačiau, nei sprendžiant standartines schemų parametrų optimizavimo problemas. Tokie konkursai yra puiki galimybė pasitikrinti savo žinias ir gebėjimus lyginant su kitais pasaulio universitetais. Be to, atsiveria puiki galimybė susipažinti su kitais tos srities specialistais ir ateityje vystyti bendrus projektus", – tikina jis.

Konkurso laureatai bus apdovanoti piniginiais prizais, apmokant jų dalyvavimą tarptautinėse konferencijose arba narystę Elektros ir elektronikos inžinierių instituto, Kietojo kūno grandynų draugijoje bei padėkomis šios draugijos publikuojamuose žurnaluose.

A.Vasjanovo spręstą inžinerinį galvosūkį galite rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min