Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 04 29, 07:03

Lietuvos jaunimui – video paskaitos iš geriausiuose pasaulio universitetuose studijuojančių lietuvių

„Mariaus Jakulio Jason fondo“ (MJJ fondas) projektas #ŽINIOSLIETUVAI tampa platforma geriausiuose pasaulio universitetuose studijuojantiems ir dirbantiems lietuviams dalintis žiniomis su bendraamžiais Lietuvoje. „Šiuo nežinomybės laikotaripiu siekiame sujungti mūsų protus,studijuojančius visame pasaulyje. Jie video formatu dalinsis savo žiniomis su Lietuvos moksleiviais ir studentais. Taip siekiame kurti ryšį, populiarinti mokslą ir suteikti papildomų kokybiškų žinių kai pamokos ir paskaitos vyksta nuotoliniu būdu “ – pasakoja MJJ fondo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.
Paskaita
Paskaita / Organizatorių nuotr.

Vaizdo pranešimų metu, įvairių studijų studentai, tyrėjai ir atstovai papasakos apie juos labiausiai įkvepiančias studijų ar tyrimų kryptis, įdomiausias paskaitas, savo darbų turinį, pristatys skirtingoms mokslo sritims svarbias mąstymo kryptis.

Pirmoji savo paskaitą apie smegenis ir miegą pristato Harvardo universitete neuromokslus ir socialinę antropologiją studijuojanti Emilė Radytė.

Emilė pernai kartu su kitais 24 akademiniais pasiekimais pasižymėjusiais kolegomis buvo oficialiai priimta į Harvardo universiteto Phi Beta Kappa draugiją – seniausią, prestižiškiausią ir itin gerbiamą akademinę bendruomenę JAV.

VIDEO: #ŽiniosLietuvai: Emilė iš Harvardo apie neuromokslus ir įdomiasias smegenis


Vėliau susitiksime su Ingrida Olendraite, Kembridžo universitete studijuojančią virusų molekulinės biologiją ir taksonomiją. Ji taip pat viena „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos, dalyvaujančios prestižiniame ir didžiausiame pasaulyje sintetinės biologijos konkurse Bostone (JAV), įkūrėjų.

Trečiasis projekto pranešėjas – Povilas Kavaliauskas, Weillo Cornello medicinos universiteto mokslinis tyrėjas. 2011 metais jis laimėjo geriausio jaunojo Europos Sąjungos mokslininko prizą, o šiemet pateko į Europos klinikinės mikrobiologijos ir infekcinių ligų kongreso prestižinį „30 under 30“ sąrašą, kuriame skelbiami geriausi viso pasaulio talentai, dirbantys su bakterinių ir infekcinių ligų tyrimais.

Šiais metais #ŽINIOSLIETUVAI planuojama 30 trumpų interaktyvių paskaitų. Projekto metu bus galimybė ne tik pasiklausyti pranešimų, bet ir užduoti dominančius klausimus bei tiesiogiai pabendrauti su pranešėjais. Norintieji patys pasiūlyti pranešėją – užsienyje studijuojantį draugą, kviečiami rašyti MJJ fondui.

„Mariaus Jakulio Jason fondas“ sukurtas siekiant prisidėti prie Lietuvos stiprinimo, teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, norintiems ir galintiems prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo.

Pirmoji #ŽiniosLietuvai paskaita tiesiai iš Harvardo universiteto
jau pasiekiama čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min