-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos moksleivių nuomone, matematikos ir užsienio kalbų egzaminai turi būti neprivalomi

Seimo narė Agnė Bilotaitė kartu su Lietuvos mokinių parlamentu (LMP) surengė spaudos konferenciją ir Seimo darbo simuliaciją Lietuvos moksleiviams „Kiek privalomų egzaminų reikia Lietuvai?“.
Seimo narė Agnė Bilotaitė kartu su Lietuvos mokinių parlamentu (LMP) surengė spaudos konferenciją ir Seimo darbo simuliaciją Lietuvos moksleiviams „Kiek privalomų egzaminų reikia Lietuvai?“.
Seimo narė Agnė Bilotaitė kartu su Lietuvos mokinių parlamentu (LMP) surengė spaudos konferenciją ir Seimo darbo simuliaciją Lietuvos moksleiviams „Kiek privalomų egzaminų reikia Lietuvai?“. / Seimo nuotr.

Konferencijoje dalyvavo A. Bilotaitė, LMP pirminkas Juozas Vaidelis, jo pavaduotojas Rokas Morkūnas ir Telšių regiono pirmininkė Vytautė Rimkutė bei Jaunųjų lyderių forumo vadovė Viktorija Bražiūnaitė. Pristatyta Seimo darbo simuliacija moksleiviams, kurios metu į tikrąsias dabartinio Seimo frakcijas pasiskirstę mokiniai svarstė ir priėmė rezoliuciją privalomų egzaminų skaičiaus klausimu. Tikimasi, jog jaunimo priimtas sprendimas bus išgirstas ir sprendimus priimančių valdančiųjų.

Renginio organizatorė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė džiaugėsi, kad jau trečius metus yra organizuojamas Seimo darbo simuliatorius tampa gražia tradicija. „Seimo simuliatorius organizuojamas todėl, kad šiomis dienomis jaunimas nelinkęs domėsis politikos klausimai ir būti pilietiškas, kiek mums visiems to norėtųsi. Taip pat pastebima, kad šiai dienai politika yra eliminuota iš mokyklos gyvenimo. Dažnai politika yra tapatinama su tam tikra partine propaganda ir todėl jaunimas jos vengia. Jaunimą reikėtų skatinti domėtis politika ir įsijungti į valstybės gyvenimą. Mano manymu, tokie projektai yra pirmas žingsnis to link. Jie padeda keisti suvokimą apie Seimą, atveria duris jaunimui į politinį gyvenimą“, – teigė Seimo narė Agnė Bilotaitė.

LMP pirmininkas J. Vaidelis dėkojo renginio organizatorei už bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę dalyvauti tokiame renginyje. Jis pažymėjo, kad tokie renginiai yra labai svarbūs jaunimui. „Dabar jaunimas išgirdęs žodį „politika“ dažnai nusigręžia, nes jiems tai yra neįdomu ir neaktualu. Taigi labai svarbu šviesti jaunimą, kas yra politika, nuo mažų dienų ir keisti besiformuojantį požiūrį“, – teigė J. Vaidelis. Vienas pagrindinių LMP tikslų yra šiuo renginiu atkreipti dėmesį į svarbiausią moksleiviams šių dienų problemą – egzaminų tvarką Lietuvoje.

LMP pavaduotojas Rokas Morkūnas apibendrindamas teigė, kad šiandien Seime vykstančiame renginyje kaip tik ir bus diskutuojama, kiek ir kokių abitūros egzaminų turi laikyti Lietuvos moksleiviai. Taip pat svarstoma, kokia stojimo tvarka turėtų būti 2015 m. stojant į aukštąsias mokyklas ir kolegijas; kiek egzaminų reikės laikyti; svarstomas konkursinio balo sudarymas ir kokie turėtų būti kriterijai stojant į valstybės finansuojamas vietas.

Į Seimo darbo simuliaciją užsiregistravo 110 moksleivių iš įvairių šalies vietų, nors – visai kaip tikrame Seime – ne visi galėjo sudalyvauti posėdyje. Kadangi dalyviai galėjo laisvai rinktis, kuriai Seimo frakcijai priklausyti, įdomus jaunosios kartos pasirinkimas: 37 užsiregistravę dalyviai pasirinko Lietuvos socialdemokratų, 34 – Lietuvos liberalų sąjūdžio, 24 – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakciją. Likę 15 „parlamentarų“ pasiskirstė po Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir „Drąsos kelio“ frakcijas. Nors visose iš jų atsirado atstovų, akivaizdu, jog tarp rinkiminio amžiaus sulaukusių jaunuolių populiarios tik vadinamosios tradicinės partijos – socialdemokratai, liberalai ir konservatoriai – o pastarųjų dviejų dešiniųjų partijų duetas ženkliai nusveria kairėje esančius socialdemokratus.

Seimo simuliacijai pirmininkavo praėjusios kadencijos Seimo Pirmininkė ir dabartinė Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė. Posėdžio metu dalyviams buvo pateiktas Švietimo ir mokslo ministerijos poziciją atitinkantis rezoliucijos projektas, o frakcijos galėjo jam teikti klausimus, kritiką bei savo pačių siūlomas pataisas. Jaunieji parlamentarai 2015 m. įsigalioti turinčiai tvarkai nepagailėjo kritikos: po balsavimo priimtos pataisos, pagal kurias naikinamas privalomas matematikos bei užsienio kalbos egzaminas. Šie egzaminai turi būti laikomi pasirinktinai, priklausomai nuo norimos studijų programos reikalavimų.

Moksleiviai taip pat pateikė du naujus siūlymus. Pirma, stojant į visas studijų programas aukštosiose mokyklose siūloma greta egzaminų rašyti motyvacinį laišką. Antra, stojantiesiems į aukštąsias mokyklas turi būti numatyti papildomi balai už laimėjimus mokslo olimpiadose bei užklasinėje veikloje. Pastarasis siūlymas atspindi siekį, jog ugdymo sistema turėtų įvertinti ir skatinti ne tik žinias, bet ir visuomeninį aktyvumą.

Simuliacijos tema pasirinkta kaip reakcija į pastaraisiais metais daug diskusijų sukėlusį švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus sprendimą didinti privalomų laikyti abitūros egzaminų skaičių, numatant privalomą matematikos ir užsienio kalbos egzaminų laikymą. Pasiūlytoji tvarka praktiškai reiškė, jog abiturientams teks laikyti net 5 skirtingus egzaminus. Po ilgų diskusijų naujasis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis šių pakeitimų įsigaliojimą nukėlė iki 2015 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius