Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 22d. 14:06

Studentai ragina ministrą neleisti studijuoti nesąžiningai egzaminus laikiusioms abiturientėms

Antradienį šalies abiturientai laiko valstybinį istorijos brandos egzaminą
Karolinos Pansevič nuotr. / Antradienį šalies abiturientai laiko valstybinį istorijos brandos egzaminą

Lietuvos studentų sąjunga kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl situacijos, susidariusios dėl Nacionalinio egzaminų centro Matematikos brandos egzamino vertinimo komisijos pirmininko R. Grigučio nelegalių veiksmų, kai su matematikos valstybinio brandos egzamino užduotimis iš anksto buvo supažindintos trys moksleivės.

"Nors viešojoje erdvėje informacija apie šių moksleivių stojimus ir yra ribota, vis dėlto gauti aukščiausi matematikos valstybinio egzamino rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad abiturientės įstojo į valstybės finansuojamas vietas. Dėl šios priežasties galimybę studijuoti nemokamai galimai buvo atimta iš trijų sąžiningai egzamino užduotis išsprendusių bendramokslių", - rašoma Studentų sąjungos išplatintame pranešime.

Studentų sąjungos teigimu, kad tos elgesys pažeidžia ne tik etikos normos, sutartinius įsipareigojimus, bet ir sąžiningos, teisingos konkurencijos principus.

„Valstybiniame brandos egzamine gauti aukščiausi įvertinimai tikrai galėjo moksleivėms garantuoti nemokamas studijas pasirinktose aukštosiose mokyklose, manome, kad taip galėjo būti pažeistos kitų abiturientų teisės į nemokamą mokslą, kurį gabiausiems užtikrina Konstitucija. Švietimo ir mokslo ministerija bendradarbiaudama su LAMA BPO turėtų peržiūrėti šių moksleivių pasirinkimus renkantis studijų programas ir identifikuoti kitus tris abiturientus, kurie dėl nesąžiningo kolegių elgesio galėjo prarasti galimybę studijuoti valstybės finansuojamose vietose. Šiems studentams privalo būti suteikiamos papildomos valstybės finansavimo vietos pagal vieną iš Švietimo ir mokslo ministerijai prieinamų finansavimo priemonių“, – sako Sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Studentų sąjunga palaiko Švietimo ir mokslo ministerijos poziciją siekiant anuliuoti šių moksleivių egzamino rezultatus. Anot Studentų sąjungos prezidento, šis akademinio nesąžiningumo atvejo precedentas formuos kitų akademinės bendruomenės narių supratimą apie nesąžiningą elgesį ir su juo susijusias pasekmes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min