Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 12d. 11:07

LKKA daugėja studentų iš užsienio

Erasmus studentai Kaune
Nuotr. iš LKKA archyvo / „Erasmus“ programos studentai Kaune.

Pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos kūno kultūros akademijos studentų, dėstytojų ir administracijos personalo naudojasi Mokymosi visą gyvenimą (MGV)/ Erasmus programos galimybėmis. Per pastaruosius penkerius metus išvykstančio ir kito personalo skaičius išaugo 40 proc., išvykstančių dalinėms studijoms Akademijos studentų skaičius išaugo beveik 65 proc.

Pastebimai padaugėjo iš užsienio atvykstančių studentų, tačiau kol kas Akademija negali priimti visų norinčiųjų. Per metus LKKA studijuoja apie 30 atvykstančių studentų, du kartus daugiau jų išvyksta iš Akademijos.

„Didėjant išvykstančių studentų skaičiui, didėja ir jų sąmoningumas dalyvauti „Erasmus“ programoje, vis labiau siekiama įgyti patirties, žinių ir atvykus skleisti jas savo bendrakursiams, Erasmus seminarų metu. Tai galimybė patobulinti anglų kalbos žinias, kurios labai praverčia sugrįžus skaitant specialybinę literatūrą ir rašant diplominį darbą“, – teigė Akademijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Irena Čikotienė.

Labiausiai „Erasmus“ programos privalumais naudojasi Kineziterapijos, Sporto vadybos ir turizmo bei Treniravimo sistemų programų studentai. „Jie išvyksta į geriausius Europos universitetus – Leuveno katalikiškąjį universitetą (Belgija), Vokietijos sporto universitetą (Kiolnas), Granados universitetą (Ispanija), Barselonos universitetą (Ispanija), taip pat Portugalijos, Belgijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Latvijos, Estijos, Turkijos ir kitų šalių aukštąsias mokyklas. Esame sudarę sutartis su 51 aukštąja mokykla iš 25 Europos valstybių“, – teigė I.Čikotienė.

Ypač užsienio studentus domina kineziterapijos bei treniravimo sistemų programos. Pastarąja domisi Skandinavijos universitetai ir ne aukštojo mokslo institucijos (federacijos, konfederacijos).

Lietuvos kūno kultūros akademija įsijungė į MVG/Erasmus programą 1999 metais. Tarptautinė veikla Akademijoje vystėsi labai sparčiai, dėstytojai buvo skatinami mokytis užsienio kalbos ir rengti savo dėstomus dalykus anglų kalba, nes atvykstančių studentų skaičius kasmet didėjo ir dėstytojų mobilumas žymiai spartėjo, taip pat  dėstytojo atestaciniuose nuostatuose vienas iš kriterijų yra skaityti paskaitas partneriniuose užsienio universitetuose ir dėstyti savo studijų dalyką užsienio kalba.

1997 m. startavusios „Erasmus“ mainų programos teikiamomis galimybėmis jau pasinaudojo daugiau kaip 2 milijonai studentų. 2007–2013 m. – pasibaigus MVG/Erasmus programos etapui, Europa planuoja pasiekti 3 milijonų išvykusių studentų skaičių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min