TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LSAS revizijos komisijos pirmininkė Vitalija Bartusevičiūtė: „Savo veikloje esu maksimalistė“

LSAS revizijos komisijos pirmininkė Vitalija Bartusevičiūtė
LSAS nuotr. / LSAS revizijos komisijos pirmininkė Vitalija Bartusevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, kovo 23 d. įvykus antriesiems Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) mokymų programos mokymams, kurių tema „Studentų atstovybių revizijos komisijos narių buhalteriniai mokymai“. Apie šią veiklos sritį ir ambicijas kalbamės su LSAS revizijos komisijos pirmininke Vitalija Bartusevičiūte.

Šiandien įvyko pirmieji revizijos komisijos mokymai. Kokie įspūdžiai? Kokių žinių pasisėmei?

Įspūdžiai labai geri. Labai malonu, jog galima pasikonsultuoti su žmogumi, kuris turi tiek patirties savo srityje ir pasiklausti tikslinių klausimų. Pasisėmiau buhalterinės apskaitos gebėjimų.

LSAS mokymų programoje revizijos komisijos narių tobulėjimui paskirti net dveji skirtingo pobūdžio susitikimai. Kuo ši sritis svarbi organizacijoms?

Kontrolės komisija yra labai svarbi organizacijai, kadangi atlieka patariamojo organo funkcijas ir stebi organizacijos veiklos tikslingumą bei finansinių išteklių teisingą naudojimą. Taip pat teikia siūlymus, susijusius tiek su veikla, tiek finansinėmis operacijomis ir dokumentais. Buhalteriniai mokymai yra skirti kontrolės komisijoms tobulinti turimus buhalterinius įgūdžius, tikrinant organizacijų finansų skirstymą. Pradėję savo kadenciją, mano komanda ir aš, išsigryninome tikslą patobulinti ir užbaigti esamą kontrolės komisijos darbo metodiką, kurią galima bus taikyti visoms LSAS priklausančioms studentų atstovybėms. Džiaugiuosi, jog organizacija yra atvira kontrolės komisijai, ne tik glaudžiai bendradarbiauja, tačiau ir sudaro galimybes jai tobulėti. Neabejojame, jog užbaigus šią metodiką, ji padės dar geriau veikti esančioms LSAS narių studentų atstovybių kontrolės komisijoms, nes bus dar aiškesnės veiklos gairės ir nuorodos, kaip tinkamai vykdyti savo darbą kontrolės komisijoje.

Ką veikia LSAS revizija?

LSAS kontrolės komisija veikia remdamasi veikla, numatyta kontrolės komisijos darbo metodikoje ir įstatuose. Šiuo atveju – įstatuose yra numatyta, jog LSAS kontrolės komisija tikrina LSAS ir jos organų veiklos teisėtumą ir tikslingumą, vykdo vidinę LSAS finansinės veiklos kontrolę, esant poreikiui teikia Įstatų ir kitų LSAS organų teisių komentarą. Kontrolės komisija atlieka prevencinę vidaus kontrolės funkciją, pagrindinis tikslas – laiku pastebėti, fiksuoti ir padėti išvengti visų galimų trūkumų, klaidų ir galimų pažeidimų.

Kodėl pasirinkai LSAS revizijos komisijos vadovės postą? Ką ši veikla Tau duoda?

Pirmajame kontrolės komisijos susirinkime savo kandidatūras į komisijos vadovo postą pareiškė du kandidatai, tačiau komisijos balsų dauguma vadove išrinko mane. Nemanau, jog yra svarbu, ar esi kontrolės komisijos pirmininkas ar narys. Svarbiausia, jog dirbtum savo darbą ir atliktum jį tinkamai. Matau didelį potencialą savo komandoje, nes be jos nebūčiau ir pirmininkė.

Šioje veikloje labiausiai mane žavi savirealizacija bei asmeninių kompetencijų ugdymas. Tai, jog savo laisvą laiką nuo paskaitų gali praleisti naudingai ir naudoti tikslingai, o ne švaistydama veltui. Manau, jog kiekvieno žmogaus gyvenimo tikslas turėtų būti tapti pačia geriausia savęs paties vizija, o ši veikla padeda įgyti tam tikras kompetencijas – viešo kalbėjimo, vadovavimo komandai, administracinius, buhalterinius įgūdžius – bei judėti link šio tikslo.

Kokiuose mokymuose dar ketini sudalyvauti ar parekomenduoti kitiems?

Komisijos siekiamybė yra sudalyvauti visuose organizacijos rengiamuose mokymuose, kadangi tai viena iš mūsų pareigybių – stebėti mokymų eigą. Aš pati esu dalyvavusi eilėje mokymų. Šiuo metu nekantrauju sudalyvauti „Socialinio, akademinio proceso aplinkos krizių sprendimo. Studentų atstovybių vaidmens ir MSĮ“ mokymų, nes visa studentų atstovybių veikla yra paremta socialinės aplinkos gerinimu bei akademinio proceso aukštosiose mokyklose tobulinimu ir tai yra svarbiausia sritis. Sudaryta galimybė pažvelgti dar giliau į socialinius ir akademinius reikalus bei konsultuotis apie juos su kompetentingais žmonėmis tikrai žavi.

Manau, jog visi mokymai yra svarbūs ir naudingi, nes juose organizacijos nariai gilina savo turimas kompetencijas savo srityje, tobulina savo asmeninius įgūdžius, dalinasi patirtimi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min