Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 3d. 15:28

LSS prezidentas D.Dikšaitis: esame nusivylę kai kurių rektorių siekiu blokuoti antro studentų atstovo įtraukimą į aukštųjų mokyklų tarybas

Dainius Dikšaitis
LSS nuotr. / Dainius Dikšaitis

Antradienį Vilniuje įvyko studentų akcija, skirta palaikyti antro studentų atstovo įtraukimą į aukštųjų mokyklų tarybų sudėtį. Lietuvos studentų sąjunga palaiko studentus, siekiančius geresnio jų atstovavimo aukštosiose mokyklose.

„Kaip ir šiandien savo valią pademonstravę studentai, esame nusivylę kai kurių rektorių siekiu blokuoti antro studentų atstovo įtraukimą į aukštųjų mokyklų tarybas“, – sako Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis. Todėl, pasak jo, Sąjunga pritaria šiam judėjimui už visapusiškai stipresnį studentų atstovavimą aukštosiose mokyklose.

Mokslo ir studijų įstatymas iki šiol numatė vieną studentų atstovą aukštosios mokyklos taryboje. Tačiau Seimo darbo grupė, formavusi naują Įstatymo projektą, nusprendė, kad į aukštųjų mokyklų tarybas būtų įtraukta nebe vienas, o du studentų atstovai.

Kaip teigia D.Dikšaitis, antrasis studentų atstovas kilstelėtų studentų interesų atstovavimą aukštųjų mokyklų tarybose į kitą lygmenį, nes tai galėtų būti studentų pasitikėjimą pelnęs vyresnis, daugiau patirties už juos turintis, nors ir nepriklausantis akademinei bendruomenei asmuo.

Pasipriešinti antro studentų atstovo įtraukimui į tarybas buvo nuspręsta kovo 30 dieną, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdžio metu. „Apmaudu, kad išoriškai demonstruodami atvirumą ir pasitikėjimą savo aukštųjų mokyklų studentais, už šių nugarų rektoriai susitarė apriboti studentų atstovų dalyvavimą auštosios mokyklos taryboje“, – komentuoja D.Dikšaitis.

Šį trečiadienį, kovo 4 dieną, Seimo komitete bus svarstomas Mokslo ir studijų įstatymo projektas, kuriame numatytas antro studentų atstovo įtraukimas į aukštosios mokyklos tarybą.

Taryba – tai kiekvienoje aukštojoje mokykloje veikiantis valdymo organas, kurio funkcijos, be strateginių aukštosios mokyklos tikslų numatymo ir atskaitingumo bei ryšio su visuomene užtikrinimo, apima ir rektoriaus rinkimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min