Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„LT Big Brother“ dalyvė: svarbu kaupti darbo patirtį dar prieš pabaigiant universitetą

image (2)
Studentė Justina
Šaltinis: 15min
0
A A

Sėkmingai startavęs ir jau penktus metus skaičiuojantis „LT Big Brother“ projektas pritraukia vis daugiau gabių Lietuvos studentų studijuojančių Lietuvoje ar kitose pasaulio šalyse. Studentai padedami patyrusių mentorių sugeba ne tik pasirinkti tinkamą karjeros kryptį, susirasti sėkmingą praktiką, bet ir gauti darbo pasiūlymų. Viena jų – Vilniaus universiteto, ekonometrijos bakalauro studentė Justina Petraitytė. Justina pasakoja apie savo patirtį dalyvaujant „LT Big Brother“ projekte.

Justina yra paskutinio kurso, Vilniaus universiteto, matematikos ir informatikos fakulteto studentė. Dar būdama mokyklos suole mergina tvirtai žinojo, kad tikslieji mokslai yra jos sritis, todėl nesunkiai suprato, jog ekonometrija yra tai, ką ji nori studijuoti. Pasak merginos, norint tapti geru ekonometrijos specialistu, turi  sukaupti nemenką  ekonomikos, matematikos ir statistikos žinių bagažą. Taip pat ši sritis apjungia kitas tris jos mėgstamas sferas – ekonomiką, informatiką ir matematiką.  Justina šiandien džiaugiasi savo pasirinkimu ir tvirtai žino, kad savo karjerą sies su ekonometrijos sfera. 

Prieš įstojant į Vilniaus universitetą Justina taip pat svarstė apie galimybę mokytis užsienyje. Susidėliojusi savo prioritetus nusprendė likti gimtojoje šalyje, kur galėtų lengviau susipažinti su rinka ir darbo specifika. Ilgai nelaukusi ji nutarė pradėti ieškotis darbo praktikos. Būtent pirmieji žingsniai karjeros link ją atvedė į „LT Big Brother“ projektą. „LT Big Brother“ projektas suteikia savanorišką aštuonių mėnesių mentorystę studentams, kai projekto metu pradedantieji profesionalai, turi galimybę konsultuotis su savo mentoriais karjeros, studijų ar bet kuriais kitais iškilusiais klausimais. Mentoriai, savo mažiesiems broliams ir sesėms padeda pasirinkti teisingą karjeros kryptį, duoda naudingų patarimų iš savo asmeninės patirties, taip pat supažindina su darbo specifika. Siekiamoje dirbti sferoje jau įsitvirtinę profesionalai geriau nei bet kas kitas gali patarti, kaip  išgryninti savo gebėjimus, pasirašyti stiprius gyvenimo aprašymus bei pasirodyti darbo pokalbyje.

„Niekas taip gerai negali nukreipti teisinga linkme, kaip tos pačios srities profesionalas“. Mentoriai yra lietuviai, daug pasiekę profesionalai, ne tik Lietuvoj, bet ir svetur.  Vien jau mentorių patirtis ir sėkmės istorijos yra sektinas pavyzdys projekte dalyvaujantiems jaunuoliams“, – pasakoja Justina. 

„Studijas bebaigiančiam studentui labai dažnai yra sudėtinga nuspręsti, kur ir kaip dėlioti savo karjeros pamatus. Taip pat kankina abejonės, ar vienas ar kitas sprendimas yra teisingas”, – sako mergina. Todėl „LT Big Brother“ projektas pasirodė nuostabi galimybė semtis patirties iš savo srities profesionalų. „Taip pat „LT Big Brother“ projektas yra puiki vieta, kur gali sutikti daug bendraminčių ir pasisemti įkvėpimo ne tik iš mentorių, bet ir iš ten dalyvaujančių studentų. Projektas atveria duris į profesinį bendradarbiavimą, pažinčių kūrimą, idėjų dalinimąsi, o visa tai yra neįkainojama patirtis, kuri vėliau gali atverti daug durų“, – džiaugiasi mergina. 

Įkvėpta draugo, dalyvavusio projekte, pavyzdžio mergina nieko nelaukusi nutarė ir pati ten dalyvauti. Justinos mentore tapo Ramunė Gedgaudaitė, dirbanti  verslo konsultante Londono  Sityje. Ramunė turi aštuonių metų patirties kiekybinio verslo sprendimų vertinimo industrijoje. Šiuo metu ji dirba ‚Ebiquity‘,  vyriausiąja konsultante,  suteikdama investavimo veiklų vertinimo paslaugas tiek britų tiek Europos korporacijoms.  Ji dirba su marketingo bei finansų direktoriais, kuriems padededa įvertinti bei optimizuoti marketingo  bei  kainodaros biudžetus, nuo mažmeninės prekybos, greito vartojimo prekių (FMCG) iki telekomunikacijų, asmeninių finansinių produktų, kelionių sektorių. 

Justinos mentorė
Justinos mentorė

„Labai džiaugiuosi Justinos progresu siekant užsibrėžtų tikslų. Justina yra labai motyvuota, žino ko nori siekti bei sėkmingai ieško būdų realizuoti save norimame kelyje“, – savo ‚small sister‘ džiaugiasi Ramunė. 

Kadangi Ramunė gyvena Londone, merginos ryšį palaiko bendraudamos elektronianias laiškais arba Skype. „Labai džiugina tai, kad mentoriai, net ir būdami labai užimti žmonės, visada atranda laiko pasikalbėti, atrašyti laiškus ir atsakyti į visus iškilusius klausimus bei duoti patarimų“. Justina su savo mentore jau spėjo aptarti artimiausius ateities planus. „Ramunė pasidalino savo profesinė patirtimi, paaiškino ką ir kaip darė, kodėl būtent priėmė tam tikrus sprendimus. Taip pat padėjo susikurti konkurencingą CV ir motyvacinį laišką“, – aiškina Justė. „Ramunė mane įkvėpė savo patirtimi ir sėkmės istorija. Ji man patarė įgauti kuo daugiau profesinės patirties prieš dar baigiant bakalaurą. Todėl pilnai tikiu, kur būtent Ramunės patirtis, jos patarimai man padėjo susirasti pirmają praktiką, – įsitikinusi dalyvė. 

„Pirmąją praktiką atlikau šią vasarą. Pilnai visas procesas nuo CV kūrimo iki dalyvavimo darbo pokalbiuose užėmė apie du mėnesius“, – pasakoja mergina. Justina labai džiaugėsi savo pirmąja praktika, nes įmonė, kurioje dirbo yra didelė, tarptautinė organizacija (red. pastaba – dėl viešumo politikos, įmonės vardas nepublikuojamas), kuri su mielu priima motyvuotus ir darbščius vasaros praktikantus. „Didelės ir sėkmingos tarptautinės organizacijos suteikia galimybę studentams įgauti darbo patirties, o jai pasibaigus svarsto įdarbinimo klausimus po jos ar po studijų“, – patirtimi dalinasi pašnekovė. 

Justina pamini, kad vasaros praktika buvo neapmokama, bet net ir tai jos neatbaidė nuo noro įgauti patirties. „ Į neapmokamą praktiką nevertėtų žiūrėti tik kaip į darbą už dyką. Tokia praktika yra puiki galimybė darbo patirties dar neturinčiam žmogui, pradėti kaupti su savo studijuojama sritimi susijusio realaus darbo įgūdžius, suprasti, kaip vyksta komunikacija įmonėse, galų gale priprasti prie nuolatinio darbo tempo“, – aiškina Justė. 

Justina yra optimistiškai nusiteikusi ir sako, jog, vasaros praktikos yra puiki galimybė ir kiekvienas studentas, nesvarbu, kurios srities, turėtų jas atlikti. Praktikos yra investicija į ateitį, kuri atsipirks su kaupu. „Dabar aš jaučiuosi saugi ir žinau, kad man neteks atsidurti ką tik pabaigusių studentų gretose, kurie turi tik diplomą rankose, tačiau neturi jokios realios darbo patirties, kuri yra be galo reikalinga šių dienų rinkoje“.

Paklausta, ką galėtų patarti jauniems, ką tik pabaigusies mokslus žmonėms, Justina atsakė tiesiog nebijoti investuoti į savo ateitį ir eiti užsibrėžto tikslo link. ”Manau, kad profesinę sėkmę labiausiai nulemia žmogaus iniciatyvumas, motyvacija ir darbštumas, todėl patarčiau visada kelti sau didelius iššūkius, nebijoti klysti ir niekada nenuleisti rankų“, – pabaigai priduria Justina. 

Parengė Ieva Blažauskaitė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min