Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 14d. 12:42

Magistrantams iš Ukrainos ir kitų užsienio šalių – parama studijoms Lietuvoje

Mokestis už studijas
123rf.com nuotr. / Mokestis už studijas

Šiemet paramą magistrantūros studijoms Lietuvoje gaus 67 užsieniečiai, tarp jų bus 40 studentų iš Ukrainos.

Paramą studijoms Lietuvoje taip pat gavo magistrantai iš Azerbaidžano, Uzbekistano, Kinijos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, trečiadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

Paramą užsieniečių magistrantūros studijoms Lietuva skiria siekdama skatinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio. Įsakymą dėl finansavimo skyrimo pasirašiusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė sako, kad užsieniečių magistrantūros studijų finansavimas leidžia pritraukti ir savo lėšomis studijuojančių užsieniečių.

„Finansuodami gabių magistrantų iš užsienio studijas Lietuvoje pastebime, kad tai leidžia Lietuvos aukštosioms mokykloms tapti geriau matomomis globalioje studijų erdvėje ir pritraukti užsieniečių, į Lietuvą atvykstančių studijuoti savo lėšomis, dėmesį. Tai labai svarbu skatinant studijų tarptautiškumą ir Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautinį patrauklumą“, – pranešime teigia ministrė.

Šiemet magistrantūros studijų mūsų šalyje finansavimo konkurse galėjo dalyvauti studentai iš devynių šalių (Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos, Armėnijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Uzbekistano, Kinijos) bei už Europos ekonominės erdvės ribų gyvenantys lietuvių kilmės užsieniečiai.

Atrenkant pretendentus vertinti bakalauro studijų rezultatai, studijų kalbos mokėjimas ir mokslo pasiekimai, taip pat motyvacija mokytis Lietuvoje ir pateiktos rekomendacijos.

Į magistrantūros studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose įstojusiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių teikiama dviejų rūšių parama: išmoka studijų kainai kompensuoti ir 380 eurų stipendija arba tik stipendija.

Temos: 2 Ukraina Magistras
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min