Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikų dienos kvies diskutuoti apie penkių žvaigždučių vertą gydytoją ir švęsti su GJan

GJan
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / GJan
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 24 – 28 dienomis vyks kasmetinės Medikų dienos – MeDi. Savaitės renginius, skirtus paminėti Medicinos fakulteto 233 – ąjį gimtadienį organizuoja visa fakulteto bendruomenė. Nemaža dalis renginių yra aktuali ne tik medikams, bet ir plačiajai visuomenei.

MeDi savaitė prasidės renginiu „Pokalbiai prie kavos“, kurio metu Medicinos fakulteto bendruomenė susitiks pakalbėti apie tai, kaip Medikų dienos keitėsi bėgant metams, kuo jos buvo ypatingos praėjusiame šimtmetyje ir kuo išsiskiria dabar. Lapkričio 27 d. 17.30 vyks atvira konferencija apie tai, koks medikas yra vertas penkių žvaigždučių. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) terminas „Penkių žvaigždučių medikas“ apibūdina sveikatos apsaugos specialistą, kuris geba bendrauti, yra bendruomenės lyderis, savo srities specialistas, sprendimus priimantis asmuo ir vadybininkas. Ar toks specialistas – realus žmogus, ar tik utopiška siekiamybė? Skirtingus šios temos aspektus aptars onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas” pirmininkė Ieva Drėgvienė, Sveikatos žurnalistų asociacijos pirmininkė Daiva Ausėnaitė, medicinos mokslų daktaras, vaikų chirurgas ir urologas Gilvydas Verkauskas, gydytojas onkologas chemoterapeutas, Lietuvos chemoterapeutų draugijos pirmininkas Alvydas Česas. Konferenciją moderuos VU TSPMI absolventė Laura Juozaitytė. Renginys vyks Vilniaus universiteo ligoninės Santariškių klinikose (VUL SK). Per 15min.lt bus galima stebėti renginio transliaciją.

2012 metais MeDi sveikatos tikrinimo akcija buvo pripažinta geriausia metų studentiška akcija. Šiemet, lapkričio 28 dienos popietę, Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai taip pat turės galimybę pasitikrinti sveikatą prekybos ir pramogų centre „Ozas“. Čia studentai mokys suteikti pirmąją pagalbą, taip pat tirs praeivių plaučių tūrį, kūno masės indeksą, vertins arterinį kraujo spaudimą, tikrins regėjimą, mokys prižiūrėti dantis, vertins fizinį pajėgumą, ves mankštas ir konsultuos apie sveiką gyvenimo būdą.

Tai ne vienintelė socialinė akcija MeDi savaitės metu. Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Medicinos fakultete (VU SA MF) ir Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) iniciatyva studentai lankysis Vilniuje įsikūrusiuose Tremtinių namuose, kur skaitys pranešimą apie sveikatą ir bendraus su Tremtinių namų bendruomene.

MeDi kvies ir į daug kitų smagių renginių – tiek studentai, tiek dėstytojai antradienį, lapkričio 25 d., galės susikauti protų kovoje „Minties galiūnas“, bei atsiskleisti meninių darbų parodoje ir „Talentų vakare“ trečiadienį. Kaip ir kasmet Studentų mokslinė draugija rengs būrelių mugę, kurios metu kiekvienas būrelis pristatys savo mokslinę veiklą, stengsis atskleisti įdomiausias savo atstovaujamos srities puses. Vienas populiariausių MeDi renginių – naktinės orientacinės varžybos – ketvirtadienio vakare kvies Vilniaus jaunimą pažinti kiek kitokį, naktinį, Vilnių ir žada daug adrenalino.

MeDi renginių savaitę vainikuos baigiamasis vakaras Menų fabrike „Loftas“. Padėję chalatus, stetoskopus, skalpelius ir visus kitus įrankius į šoną, Medicinos fakulteto studentai kvies vilniečius ir miesto svečius pabaigti MeDi’14 kartu su „Kūjeliais“, „Garbanotu bosistu“, „Gjan“ ir „MeCool“. Dalis už bilietus gautų pinigų bus paaukota Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių globos namams.

Daugiau informacijos sekite MeDi ir Facebook puslapiuose.

Temos GJan
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min