Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 16d. 08:30

Mergina iš Rokiškio dešimtims savanorių sudarė galimybę pažinti pasaulį

Joana Jazdauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Joana Jazdauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Nuolat savanoriškomis veiklomis Lietuvoje ir užsienyje užsiimanti Joana Jazdauskaitė Rokiškyje ne tik pati įvykdė penkis tarptautinius jaunimo projektus, bet ir išsiuntė daug jaunuolių į projektus užsienio šalyse.

Šiuo metu rokiškietė įgyvendina dar vieną projektą – kuria vietos veiklos grupę, kurios savanoriai prisidėtų prie renginių organizavimo Rokiškyje ir užtikrintų galimybę gyventojams renginiuose dalyvauti nemokamai.

– Prie kokių savanorystės iniciatyvų esi prisidėjusi?

– Daugiausiai prisidėjau prie tarptautinių jaunimo projektų inicijavimo ir vykdymo. Esu prisijungusi prie „Savanorystės ambasadorių“ tinklo, buriančio aktyvius savanorius Lietuvoje. Kartu su Rokiškio jaunimo centru prisijungėme ir prie dar vienos iniciatyvos – miesto vietos veiklos grupės kūrimo. Šios iniciatyvos esmė – Rokiškio gyventojai gauna galimybę dalyvauti nemokamuose renginiuose, nes juos organizuojantys savanoriai vietoj algos pasiima patirtį.

– Kokių rezultatų pasiekei savanoriaudama? Kokias kompetencijas ar įgūdžius išsiugdei?

– Sėkmingai įvykdžiau 5 tarptautinius jaunimo projektus Rokiškyje, išsiunčiau dešimtis, o gal ir visą šimtą dalyvių į projektus užsienyje, savanorystės dėka aplankiau Gruziją, Rumuniją, Turkiją, Italiją, Čekiją, Airiją, Škotiją, Ukrainą. Kai kuriose iš šių šalių pabuvojau po kelis kartus. Prisidėjau prie įvairių vietinės reikšmės projektų inicijavimo ir vykdymo, vedžiau seminarus, pristatymus, stovyklas, užsiėmimus jaunimui ir vaikams.

Visus jaunuolius raginčiau savanoriauti, nes kur daugiau galima gauti galimybių ir patirties, jei ne čia?

Iš įgytų kompetencijų labiausiai vertinu projektų ir dokumentų valdymo, biudžeto planavimo, individualaus ir komandinio darbo organizavimo įgūdžius. Kai kurie įgūdžiai tobulėjo net to nejaučiant: anglų kalba, viešasis kalbėjimas, darbas su kompiuterine įranga ir įvairiomis programomis. Bet naudingiausias įgūdis, kurį suteikė savanorystė, ko gero, buvo gebėjimas sau išsikelti užduotis ir jas įgyvendinti, o įgyvendinus tarti: „bet aš galiu dar daugiau!“

– Kas tave motyvuoja savanorystei ir neatlygintinam darbui?

– Labiausiai motyvuoja pasiekiami rezultatai, plačios galimybės ir laisvė veikti. Per penkerius savanorystės metus dar nebuvo pasitaikiusi identiška užduotis. Kiekvieną kartą susiduriu su didesniu iššūkiu ir dienos pabaigoje jaučiuosi nugalėtoja, nes nuveikiau tai, apie ką dieną prieš tai net nebūčiau pagalvojusi.

Visus jaunuolius raginčiau savanoriauti, nes kur daugiau galima gauti galimybių ir patirties, jei ne čia? Kiekvienas turėtų savanoriauti, pasirinkdamas sritį pagal savo pomėgius ir norus. Čia galima klysti ir iš to mokytis. Savanoriaudamas turi laisvę veikti ką nori, kaip ir kada nori.

– Kuo svajoji tapti ateityje ir kaip tavo veikla prisideda prie šios svajonės įgyvendinimo?

– Ateityje norėčiau įkurti savo verslą. Savanoriavimas man yra tarsi savotiška stotelė tarp mokymosi ir verslo. Čia susirenki reikalingas patirtis, išbandai įvairias sritis.

– Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti geras savanoris?

– Geras savanoris pirmiausiai galvoja, ką gali nuveikti dėl kitų, dėl savo miesto. Visos kitos savybės priklauso nuo konkrečios srities, bet pati savanorystė jau yra iš esmės gera ir skatintina veikla.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min