Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metai po Gabrielės Žebrovskytės nužudymo: Manheimas ir jo universitetas stiprina saugumą

Vokietijoje nužudyta Gabrielė Z.
Vokietijos policijos nuotr. / Vokietijoje nužudyta Gabrielė Z.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš metus Lietuvą pasiekė žinia, kad Vokietijoje buvo žiauriai nužudyta pagal mainų programą į Manheimo universitetą studijuoti išvykusi Gabrielė Žebrovskytė. Spalio 9-ąją Manheimo universitete pagerbtas lietuvės atminimas. Minėjime dalyvavo ir delegacija iš Mykolo Romerio universiteto (MRU), kuriame prieš išvykdama ir studijavo nužudyta lietuvė. Į Vokietiją vyko psichologijos mokslų daktarė Aistė Diržytė, MRU studentas Eduardas Vala ir MRU Socialinių technologijų fakulteto dekanė prof. dr. Leta Dromantienė.

„Manheimo universitetas surengė labai gražų minėjimą. Aktų salėje susirinko universiteto bendruomenė – studentai, dėstytojai, miesto bendruomenė, miesto vicemerė, buvo lietuvių bendruomenės narių. Pilna salė“, – 15min.lt pasakojo į Lietuvą grįžusi MRU Socialinių technologijų fakulteto dekanė prof. dr. Leta Dromantienė. Minėjimo metu grojo kamerinis orkestras, buvo rodomas studentų sukurtas montažas apie velionę.

Stiprinamas saugumas

Universiteto Aktų salėje kalbėjęs Manheimo universiteto rektorius prof. dr. Ernstas Ludwigas von Thaddenas teigė, kad per šiuos metus nuo Gabrielės mirties pasikeitė labai daug.

„Universitetas nuolat stengiasi stiprinti saugumą. Tamsios vietos studentų miestelyje tapo geriau apšviestos, universitetas siūlo savigynos kursus studentams. Be to, dabar daugiau autobusų veža studentus saugiai iki pat bendrabučių“, – Vokietijos spauda, kuri plačiai aprašė šį minėjimą, cituoja Manheimo universiteto rektoriaus žodžius.

Miestas ėmėsi veiksmų. Buvo paleisti mažų gabaritų naktiniai autobusai, kurie leistų saugiai pasiekti namus, saugiai išvežiotų. Be to, patruliavimas aplink nelaimės vietą aktyvesnis, – teigė prof. dr. L.Dromantienė.

L.Dromatienė 15min.lt taip pat patvirtino, kad per šiuos metus būta pokyčių dėl saugumo.

„Miestas ėmėsi veiksmų. Buvo paleisti mažų gabaritų naktiniai autobusai, kurie leistų saugiai pasiekti namus, saugiai išvežiotų. Be to, patruliavimas aplink nelaimės vietą aktyvesnis“, – teigė prof. dr. L.Dromantienė.

Įsteigtas G.Žebrovskytės fondas

Manheimo universitetas yra įsteigęs Gabrielės Žebrovskytės fondą užsienio studentams remti.

„Remiami iš užsienio atvykę čia studijuoti studentai. Kaip žinome, ne visada pragyventi svetur pakanka gaunamos stipendijos. Taigi jie remiami. Pavyzdžiui, skiriama pragyvenimui iš to fondo“, – sakė MRU Socialinių technologijų fakulteto dekanė.

Ji taip pat teigė, kad labai gražu, jog universitetas pavadino fondą būtent Gabrielės vardu.

Žvakių ir gėlių jūra

Po minėjimo universiteto Aktų salėje aukštosios mokyklos kieme prie Gabrielės nuotraukos buvo padėta gėlių, uždegtos žvakutės. Vėliau tie, kurie norėjo, ėjo iki vietos, kur lietuvė buvo nužudyta.

Lietuvės kūnas rastas krūmuose po Kurto Schumacherio tiltu, netoli tramvajų stotelės. G.Žebrovskytė buvo išprievartauta, nužudyta ir apiplėšta 2013 metų spalio 3 d. tarp 21.30 ir 22 val. Policijos duomenimis, Gabrielė praėjusių metų spalio 3 d. apsilankė universiteto kino vakare „Movie Night“. Tyrėjai išsiaiškino, kad žudiko G.Žebrovskytė nepažinojo – atsidūrė netinkamoje vietoje netinkamu laiku.

Tik prieš 10 metų buvo panašus įvykis. Todėl miesto bendruomenė yra labai labai sukrėsta Gabrielės nužudymo, – teigė L.Dromantienė.

„Po tiltu taip pat buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių“, – pasakojo MRU Socialinių technologijų fakulteto dekanė.

Vokietijos spauda cituoja apie nužudytąją kalbėjusio studento žodžius: „Mes niekada nesuprasime, kodėl ji taip siaubingai buvo išplėšta iš mūsų gyvenimo“. Prisimindamas lietuvę, minėtas psichologijos studentas taip pat pridūrė, kad „Gabrielė buvo viena iš mūsų...“.

Sustiprino ryšius

Vokietijoje surengtame minėjime Gabrielės giminaičių nebuvo. Tačiau jos tėvai, teta ir brolis dalyvavo atminimo vakare, kuris buvo surengtas MRU šv. Augustino koplyčioje. Už G.Žebrovskytę buvo aukojamos šv. Mišios. Vėliau susikaupimo valandą pratęsė MRU styginių kvarteto koncertas, kuriame gausiai susirinkusiai bendruomenei prisiminti šviesaus atminimo studentę Gabrielę atlikti Lietuvos ir Vokietijos kompozitorių kūriniai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šventos Mišios
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Šventos Mišios

„Taip pat dalyvavo ir bendrakursiai, Psichologijos instituto, kuriame studijavo Gabrielė, studentai, fakulteto dėstytojai, universiteto bendruomenė“, – 15min.lt sakė MRU Visuomenės informavimo vadybininkas Kęstutis Saldžiūnas.

Jo teigimu, tragiškas ir labai jautrus akademinei bendruomenei įvykis glaudžius MRU ryšius su Manheimo universitetu pavertė brandesniais.

„Nuo šių metų rudens pagal ERASMUS mainų programą keturios MRU Politikos ir vadybos fakulteto studentės vėl išvyko studijuoti į Manheimo universitetą. Tikimės, kad tai tik patvirtina pasitikėjimą ir teikiamą papildomą dėmesį studijuojančio jaunimo saugumui“, – sakė K.Saldžiūnas.

Tuo metu prof. dr. Leta Dromantienė teigė, kad Manheimas visuomet buvo laikomas itin saugiu miestu.

„10 metų ten nebuvo jokio panašaus įvykio. Tik prieš 10 metų buvo panašus įvykis. Todėl miesto bendruomenė yra labai labai sukrėsta Gabrielės nužudymo“, – teigė L.Dromantienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min