Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metodų mugėje „Žaidimų vaivorykštė“ – praktiniai būdai sudominti vaikus mokymusi

Stalo žaidimas
Vida Press nuotr. / Stalo žaidimas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Jeigu vaikai per pamokas ir namuose daugiau žaistų – ženkliai pagerėtų jų mokymosi rezultatai, jie imtų labiau pasitikėti savimi ir jaustųsi laimingesni, – teigia Valdas Jankauskas, didžiausią ugdomųjų žaidimų renginį organizuojančio Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vadovas.

„Žaidimus vaikai neria stačia galva, o įgytas žinias čia pat taiko praktiškai. Apie tokį užsidegimą ir įsitraukimą mokytojai ir tėvai dažnai gali tik pasvajoti“, – sako jis.

Pasak V.Jankausko, žaidimų pagalba, žymiai paprasčiau perteikti vaikams sudėtingas mokomųjų dalykų žinias – užsienio kalbos žodžius, matematikos teoremas ar gamtos dėsnius – nes žaisti vaikams įdomu.

Žaidimus vaikai neria stačia galva, o įgytas žinias čia pat taiko praktiškai. Apie tokį užsidegimą ir įsitraukimą mokytojai ir tėvai dažnai gali tik pasvajoti, – sako jis.

Kaip žaidimus paversti mokymo metodais ir taikyti pamokose bendrojo lavinimo mokyklose? Kaip juos pritaikyti skirtingo amžiaus ir pasirengimo vaikams? Kaip žaidimų pagalbą ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi, kritinį mąstymą, kitas savybes? Kaip atskleisti vaiko pomėgius, padėti jam bendrauti bei kurti tvirtus santykius?

Ugdymo turinio sužaidybinimas – pagrindinė gegužės 6–7 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamos Metodų mugės „Žaidimų vaivorykštė“ tema.

Gegužės 6 d., penktadienį Metodų mugėje lankysis apie pusė tūkstančio pedagogų – mokytojų, darželių auklėtojų, būrelių ir stovyklų vadovų. Jiems skirtuose užsiėmimuose, kurių planuojama per 60, bus išbandoma gausybė kūrybinių, aktyvių ir mąstymo žaidimų, padedančių atskleisti pažintinius ir kūrybinius vaikų gebėjimus, ugdyti kalbą ir vaizduotę, įsisąmoninti vertybes. Ketinama aptarti šių žaidimų taikymo ypatumus įvairaus amžiaus ir pasirengimo vaikų grupėse.

Atviroje ir visą dieną veikiančioje žaidimų erdvėje bei metodinių priemonių parodoje bus pristatyta per 400 respublikos pedagogų sukurtų darbų.

Metodų mugę atidarys ir susirinkusiuosius pasveikins Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina.

Gegužės 7 d., šeštadienį „Metodų mugėje ŽAIDIMŲ VAIVORYŠTĖ“ lankysis šeimos.

Šią dieną rengiamas smagių, šeimoms skirtų kūrybinių, pažintinių ir sportinių žaidimų maratonas. Kiekviename žaidime – smagi galimybė vaikams ir tėveliams praleisti laiką drauge, kartu kuriant, ieškant sprendimų, įveikiant iššūkius bei stiprinant tarpusavio ryšį.

Šeimų dieną taip pat rengiami specialistų seminarai tėvams apie tai, kaip padėti vaikams pasiruošti mokyklai, lengviau ir įdomiau mokytis užsienio kalbų, įveikti kalbėjimo užsienio kalbų baimę, geriau save pažinti, ugdytis bendravimo, kitus asmeninius bei socialinius gebėjimus.

Visos pramogos šeimoms – atviros ir nemokamos, tačiau su registracija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min