-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ministerija pristato Bendrųjų ugdymo programų gairių projektą

Šią savaitę vyksta viešosios konsultacijos, kuriose švietimo bendruomenei pristatomas Bendrųjų programų atnaujinimo gairių projektas. Jose nuumatoma, kad privalomas dalyko turinys būtų apie 70 proc., pasirinktinas – apie 30 proc. Pasirinktiną ugdymo turinį parinks mokytojas, atsižvelgdamas į mokinio individualią pažangą ir kontekstą.
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Apie tai pranešime žiniasklaidai rašo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Priduriama, kad suteikiama daugiau laisvės mokytojui pačiam spręsti, kaip ir ko mokydamiesi jo mokiniai geriau išmoks, kas bus jiems vertingiausia ir pravers ateityje.

Vadovaujantis šiomis gairėmis, bus atnaujinamos mokomųjų dalykų programos ir koreguojami kiti ugdymo dokumentai.

Siekiant ugdymo vientisumo, į mokymo turinį siūloma įtraukti tarpdalykines temas, tokias kaip kultūrinis identitetas ir bendruomeniškumas, pilietinė visuomenė, darni plėtra ir kt. Tarpdalykinės temos skatintų pažvelgti į nagrinėjamus reiškinius iš įvairių perspektyvų. Taip pat siūloma į mokomųjų dalykų bendrąsias programas integruoti Pasipriešinimo istorijos programą, Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos programą, Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą, Medijų ir informacinio raštingumo, Finansinio raštingumo, Nacionalinio saugumo ir kitas programas.

„Tai, ko vaikas mokosi mokykloje, turi padėti jam prasmingai ir sėkmingai gyventi besikeičiančiame pasaulyje: suteikti pamatinių žinių ir leisti maksimaliai atskleisti savo galimybes, saviraiškos ir kūrybines galias, išsiugdyti reikiamas kompetencijas ir tvirtas vertybines nuostatas“, – sako ministras Algirdas Monkevičius.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius

Gairių projektas yra tik pirmasis ugdymo turinio atnaujinimo darbas. Priėmus atnaujintas bendrojo ugdymo gaires, toliau prasidės bendrųjų programų rengimas, pasiekimų vertinimo sistemos kaita, darbas su mokyklomis ir savivaldybių švietimo padaliniais, maksimaliai juos įtraukiant į atnaujinto turinio įgyvendinimą, bus didinamos profesinio tobulėjimo galimybės pedagogams, mokyklos aprūpinamos moderniomis mokymosi priemonėmis ir kt.

Pernai paskelbtas Bendrojo ugdymo bendrųjų programų atnaujinimo gairių projektas sulaukė daugiau kaip 120 siūlymų. Atsižvelgdama į juos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sudarė tyrėjų ir praktikų grupę, kurioje dirbo, edukologų, mokytojų dalykinių asociacijų, kitų sričių ekspertai. Ši komanda iki naujų mokslo metų pradžios įsipareigojo parengti Bendrojo ugdymo gairių projektą.

Gairių projektas skelbiamas tam skirtoje interneto svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius