Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 24d. 10:35

Ministrė ragina abiturientus nešvęsti paskutinio skambučio, išleistuvių

Abiturientams paskutinis skambutis
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Abiturientų paskutinis skambutis

Dėl didelio sergamumo koronavirusu švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ragina abiturientus nešvęsti paskutinio skambučio šventės, išleistuvių kaip įprasta ir siūlo tai daryti nuotoliniu būdu. Kol kas visa apimtimi neplanuojama sugrįžti ir prie kontaktinio abiturientų mokymo.

Į klases šiuo metu gali grįžti tik po keletą egzaminams besiruošiančių mokinių, kuriems reikia konsultacijų.

„Sprendimas buvo priimtas, jog visoje Lietuvoje, neišskiriant savivaldybių, yra leista sugrįžti į konsultacijas po penkis abiturientus. Norime, jog abiturientai sugrįžtų visi kartu ir dėl to, kad taikytumėm kaip įmanoma vienodas galimybes pasiruošti abitūros egzaminams“, – trečiadienį per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė

Ji teigė, kad sergamumo koronavirusu rodikliai šiuo metu nėra geri, todėl abiturientų sugrąžinti į mokyklas kol kas neplanuojama.

„Rodikliai Lietuvoje nėra geri ir nėra gerėjantys, mes šiandien Lietuvoje negalime paleisti abiturientų. Kai tik atvejų skaičius bus mažesnis negu 200 visoje Lietuvoje, tuomet priimsime sprendimą dėl abiturientų grįžimo į mokyklas“, – tikino J.Šiugždinienė.

Pagal Vyriausybės patvirtintą Karantino ribojimų keitimo planą, atnaujinti mišrų ugdymo būdą abiturientams, paliekant ir nuotolinio būdo galimybę, ketinama tada, kai per 14 dienų naujų COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų sieks 100–150 atvejų, o teigiamų testų dalis per savaitę – mažiau kaip 4 proc.

Paklausta, kaip šįmet abiturientams minėti paskutinio skambučio šventę, išleistuves, ministrė pabrėžė, kad tai – nėra prioritetas.

„Šventės nėra mūsų prioritetas šiandien ir raginam nešvęst švenčių esant sudėtingai epidemiologinei situacijai bent jau grupėse. Mokyklos turbūt nuotoliniu būdu, neabejoju, kad kažkaip sugalvos, kaip atšvęsti šventes“, – atsakė J.Šiugždinienė.

Ji pažymėjo, kad paskutinio skambučio šventę bei išleistuves reikėtų traktuoti kaip renginius.

Pagal Vyriausybės nutarimą, visos viešose vietose, atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamos šventės ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai šiuo metu yra draudžiami.

Leidžiami tik tokie renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

13:00
05:27
13:56

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min