Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 11d. 12:46

Mokiniai moko mokinius: pristatė iniciatyvą neišgalintiems gauti korepetitorių paslaugų

Vilniaus licėjus
licejus.lt nuotr. / Vilniaus licėjus

Sekmadienį Vilniaus licėjuje pristatyta iniciatyva, kurios tikslas – suteikti nemokamą korepetitorių pagalbą mokiniams, kurie už tokias paslaugas susimokėti negalėtų. Juos savanoriškai nuo šios dienos mokys Vilniaus licėjaus ir kitų mokyklų mokiniai.

„Kiekvieną sekmadienį gimnazistai renkasi Vilniaus licėjaus patalpose ir kviečia užsiregistravusius 11–14 metų moksleivius atvykti su savo namų darbais ir klausimais, kartu juos atlikti ir išsiaiškinti temas, kurios buvo nesuprastos. Užsiėmimai trunka 2 valandas, jų metu dalyviai poromis dirba su vienu iš organizacijos narių, kuris atsako į jų klausimus ir padeda perprasti mokyklose mokomas temas“, – skelbiama visuomeninės organizacijos „Kartu tikrai galime“ interneto puslapyje.

Idėja prasminga ir tuo, kad galėtume padėti mokiniams, ir tuo, kad galbūt kai kurie mokiniai atras savyje mokytojo pašaukimą.

Idėjos iniciatorius, Vilniaus licėjaus mokinys Lukas Zimantas pabrėžė, kad biurokratijos norint šią iniciatyvą priversti veikti, buvo daug, bet visos institucijos, idėją pristačius, ją priėmė išskėstomis rankomis.

Pasak L.Zimanto, norint surasti būtent tuos mokinius, kuriems pagalbos labiausiai reikia, reikėjo kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau dabar galima registruotis visiems norintiems.

„Mūsų pirmas tikslas buvo padėti tiems vaikams, kuriems labiausiai reikia. O dabar mūsų internetiniame puslapyje yra registracija, kur gali užsiregistruoti kas tik nori“, – sakė jis, pabrėždamas, kad laisvų vietų dar yra, o jų pritrūkus planuojama plėtra.

Plėtrai licėjus jau pasiruošęs. Iniciatyvos pristatymo renginyje mokyklos direktorius Saulius Jurkevičius pabrėžė, kad patalpos šiam projektui čia visuomet bus atviros. Taip pat jis įžvelgė dar vieną akcijos privalumą – taip gabūs mokiniai galės „pasimatuoti“ mokytojo profesiją.

„Idėja prasminga ir tuo, kad galėtume padėti mokiniams, ir tuo, kad galbūt kai kurie mokiniai atras savyje mokytojo pašaukimą ir ateityje galėtų ateiti į Lietuvos mokyklą“, – kalbėjo S. Jurkevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Jurkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Jurkevičius

Pasak L.Zimanto, mokymai licėjuje yra tik startas. Tikimasi, kad vėliau prisijungs ir mokyklos iš kitų miestų.

„Mes stengiamės pabrėžti lygumo ir rūpinimosi vieno kitais principą ir tikimės, kad dalyvaus visi, ne tik licėjus“, – kalbėjo iniciatorius, ragindamas kitas mokyklas susisiekti.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min